1/72 MiG-21MF, MFN Air intake and cone – Airdesign.sk

5.2.2020 - 502 přečtení

aar72001_10

Kovové vylepšení pro malou 21tku od Eduardů...

Naostřený Fishbed

Jakub "Kubouš" Jirásek


Název: MiG-21MF, MFN Air intake and cone
Výrobce: Airdesign.sk
Měřítko: 1/72
Kat.č.: AAR72001
materiál: kov (hliník)


Úvod

U malé eduardí 21tky byl místy vytýkán příliš silný vstupní prstenec sání, resp. jeho hrana která je na první pohled opravdu opticky silnější. Většina modelářů tento detail přechází, někteří se ho snaží zbrousit. Pro ty nejzarytější odpůrce a nejnáročnější modeláře nyní nabízí řešení slovenský výrobce Airdesign.sk.


Balení

V jednoduchém uzavíratelném sáčku nalezneme dva soustružené kovové díly a jednoduchý návod. Díly jsou určené pro jednoduchou instalaci, přímo nahrazují díly stavebnice D33 a D56.


Zástavba

Už při pouhém srovnání s díly stavebnice je znát patrný rozdíl, především na dílu prstence sání. Zástavba je stylem kus za kus.

U kuželu je ale potřeba udělat menší zásah, na který návod neupozorňuje. V přepážce (díl D68) jsou dva malé zoubky pro uchycení plastového dílu. Na kovovém dílu ale nejsou potřebné zářezy, je proto potřeba tyto zoubky na dílu D68 odříznout. Poté kužel sedne jak má.


Závěr

Velmi povedený a jednoduchý doplněk, který ale vzhledem k ceně bude určen především těm modelářům, kteří si neplánují postavit kolekci, ale spíše jen 1-2 "emefka" s co nejvěrnějším vzhledem proti předloze.


Jakub "Kubouš" Jirásek


Redakce děkuje společnosti Airdesign.sk za poskytnutí vzorku k recenzi.Rubrika Airdesign.sk, Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky | 1 komentář

Komentáře

1 odpověď k článku “1/72 MiG-21MF, MFN Air intake and cone – Airdesign.sk”

  1. Zbyněk Škopán napsal:

    Jen poznámka ... je dostupná i verze i pro PFM

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.