1/144 A-4F – Eduard

30.10.2019 - 496 přečtení

a-4 uvod

Na pomyslném redakčním stole přistál další odznáček od Eduardu.

Skyhawk

Petr "PetrK" Kýbus


Úvod

a-4 uvod

Název: A-4F
Měřítko: 1/144
Výrobce: Eduard
Kat. číslo: 4466


Firma Eduard vydala v edici SUPER44 další stavebnici pro vyznavače miniatur a sběratele odznáčků. Tentokrát se jedná o model letounu A-4F v barvách US Navy. Výrobce přichází s novým způsobem balení. Namísto krabiček jsou stavebnice umístěny v plastových, kartonem vyztužených sáčcích používaných například u leptů.
Uvnitř balení nalezneme menší sáčky s rámečky, návod, obtiskový aršík a masky na kola a překryt kabiny.


Rámečky

Ve stavebnici jsou použity výlisky firmy Platz, jež vynikají svou vysokou kvalitou. Povrch "velkých" dílů je hladký, s velice jemným a detailním rytím. Rovněž ostatní drobné součástky jsou velmi detailní. Na několika místech jsou viditelné vtaženiny, ty ale celkový příjemný dojem nijak nekazí. Nic, co by nebylo možno opravit. Čirý díl překrytu kabiny je vcelku, bez kazů.


Obtisky

Obtiskový aršík je velice kvalitně vytisknut samotným výrobcem. Obsahuje obtisky na čtyři varianty zbarvení včetně základních popisek, černých pruhů před kabinou a chodníčků na křídle.


Návod

Návod formátu A5 obsahuje samotný stavební plánek, seznam použitých barev a barevná schémata rozmístění popisek a obtisků na jednotlivá kamuflážní schémata. Plánek je přehledný, vzhledem k malému množství dílů nebude problém model sestavit.


Lepty

lepty uvod

Název: A-4F 1/144
Měřítko: 1/144
Výrobce: Eduard
Kat. číslo: 144010


K malému Skyhawku firma Eduard vydala i barevné fotoleptané doplňky. Pod číslem 144010 najdeme v klasickém balení malou planžetu s barevnými lepty pro vylepšení modelu, ať z původní stavebnice firmy Platz, tak i z nové stavebnice od Eduardu. Pomocí dílů z planžety a přehledného návodu výrazně vylepšíme podvozkové šachty, doplníme výmetnice klamných cílů a zhotovíme nový kokpit, upravíme sedačku pilota. Zde bude pro možnost otevřené kabiny nutno opatrně rozříznout čirý díl překrytu.


Závěr

Na první pohled velmi povedená stavebnice velmi známého letounu, který jistě uvítají všichni příznivci odznáčkového měřítka. S použitím leptaných doplňkových dílů se model pěkně oživí a při pečlivé práci bude ozdobou nejen ve vitrínkách, ale i na soutěžních stolech.


Petr Kýbus


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku pro recenzi. Úvodní foto je použito z webu výrobce.Rubrika Eduard, Letadla - 1:144, Letadla - Náhledy do krabiček | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.