1/48 Accessories for MiG-21bis – Eduard

14.10.2019 - 540 přečtení

eduard_logo

Náhled na nové Eduardí lepty pro model MiG-21bis 1/48.

Eduardí doplňky na MiG-21bis v měřítku 1/48

Jaroslav Hátle


Minulý měsíc Eduard vydal reedici svého modelu MiG-21bis v měřítku 1/48, zabalenou v nové krabici s novými kamuflážními schématy. Pro stejný model si tento měsíc můžeme pořídit dvě nové sady leptaných dílů.

První sada má katalogové číslo 491036 a název MiG-21bis interior 1/48. V sáčku najdeme jeden leptaný štítek, který obsahuje, jak již název říká, díly interiéru. Štítek je poniklovaný, přibližně polovina dílů je barvená.


Kdo by však v sadě hledal palubní desku, či boční panely, bude asi zklamán. Sada obsahuje detaily kokpitu, které, pokud mě paměť neklame, dosud Eduardem nebyly nabízeny. Několik dílů použijeme na vystřelovací sedačku, ale většina dílů poslouží k "olemování" hran kokpitu a dokompletování vnitřku překrytu kabiny.


Obzvláště kvituji více než tucet dílů, které použijeme k vylepšení vnitřní části odklápěcího překrytu kabiny. Tyto detaily jsou potřeba jako sůl, protože jsou na modelu dobře viditelné a plastový díl ze stavebnice je holý. Zmíněné díly navíc bude možné použít i pro modely starších verzí MiGu-21, například MF, neboť jsou prakticky stejné.Druhá sada má katalogové číslo 48999 a nese název MiG-21bis exterior 1/48. Štítek je bez povrchové úpravy.
Největší součástkou je díl, ze kterého svineme vnitřní vlnovec motoru R-25. Asi nejvíce dílů použijeme k vylepšení vzhledu podvozkových šachet a podvozkových noh. Zbraňové závěsníky a odpalovací ližiny můžeme doplnit o jejich spodní stranu, kam obvykle přiléhá podvěšená výzbroj. Ostatně detaily můžeme vylepšit i zmíněnou podvěsnou výzbroj.


Další větu jsem původně chtěl začít spojením "ostatní díly", ale mohlo by to vyznít, že to jsou ty, o kterých se zmiňujeme jen ze slušnosti. Ve skutečnosti to ale v řadě případů jsou detaily, okolo nichž se velké točí. Detaily jako snímač úhlu náběhu, antény IFF, antény radiovýškoměru, vířiče před křidélky, závěsy startovacích raket, detaily kanónu a podobně.Jaroslav 'Tango' Hátle
člen mafie SPL Liberec


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard M. A. za poskytnutý vzorek k recenzi.


Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky | 8 komentářů

Komentáře

8 odpovědí k článku “1/48 Accessories for MiG-21bis – Eduard”

 1. Michal Sourek napsal:

  Tangousi, to je docela odflakla recenze. Od tebe jako znalce bych cekal vic.
  1) sada 491036 je ve stejnem rozsahu jako vyrazena 49587, ktera byla navic self adhesive. Nova je taky levnejsi o 35 kc dle ceniku Eda
  2) sada 48999 nahrazuje vyrazenou 49587 a je naopak o 115 kc drazsi pri na prvni pohled stejnem rozsahu. Porovnani viz https://www.eduard.com/cs/Eduard/MiG-21BIS-exterier-1-48.html?listtype=search&searchparam=Mig-21 bis

  M.

 2. Michal Sourek napsal:

  Oprava 48999 nahrazuje 48718, sorry.

 3. Roman "Travis" Henych napsal:

  Á, další co si proste chce ta každou cenu kopnout do MW nebo autora. Co má být, že je to reedice? To jako každý autor musí znát a sledovat co kdy na toto érou vyšlo?

 4. Michal Sourek napsal:

  Vážený pane Henychu,
  nic na tom není, že je to reedice a rozhodně do nikoho nekopu. Pokud ale někdo napíše "Sada obsahuje detaily kokpitu, které, pokud mě paměť neklame, dosud Eduardem nebyly nabízeny.", tak jistě uznáte, že to není úplně pravda. A k tomu, abych si něco zjistil, také si vše nepamatuji, stačí kliknout na web Eduardu a napsat Mig-21 bis 1/48 a kliknout na lupu. Zase tak moc se Vám toho nenabídne.

  nemusíte být hned "naježený", vždyť svítí sluníčko a víkend je před námi :)

  check six

  m.

 5. Roman "Travis" Henych napsal:

  blablablabla. Když bys to dělal líp, tak jdi psát. Slovní spojení "docela odfláklá recenze" je jasný osobní útok a je úplně jedno, jaký sračky napíšeš potom.
  Ale to se lépe strefuje do jiných, než mít trochu soudnosti, že?

 6. Michal Sourek napsal:

  Vážený pane Henychu,
  mírněte se ve výrazech, krávy jsme spolu nepásli. Netuším, že jste Jardův tiskový mluvčí.
  děkuji

 7. Roman "Travis" Henych napsal:

  Pane kolego, vy toho netušíte ještě mnoho.

 8. Michal Sourek napsal:

  Snad se s tim naucim zit a nejak to doklepu... ;)

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.