1/72 Supermarine Spitfire Mk.IXc Late version – Eduard

11.10.2019 - 1,000 přečtení

701211_z1_resize

Po letech došlo na reedici letounu Supermarine Spitfire Mk.IXc v měřítku 1/72.

Prcek Spit v re-edici

Oto "Otisaq" Drobík


Úvodem

701211_z1_resize

Název: Supermarine Spitfire Mk.IXc Late version
Měřítko: 1/72
Výrobce: Eduard
Kat. číslo: 70121


Původně model vyšel v roce 2016, náhled do krabice, fit test a stavbu prezentoval Jan Starý.


U prvního vydání se objevil problém s tím, že hlavně u malých dílů byly formy předsazené a na dílech vznikla poměrně velká dělící rovina a dalo dost práce ji odstranit, hlavně u drobných dílů. Takže se podíváme do krabice, jestli došlo k zlepšení nebo jsou problémy i u reedice.


Pohled do krabice

Stejně jako v původním balení, v krabici najdeme 5 šedých rámečků, jeden čirý, masky, malou planžetu s lepty, dva archy obtisků a samozřejmě návod. V balení jsou plastové díly i na jiné verze a díly, které se nemají použít, jsou vyznačené v návodu.


Rámeček A obsahuje drobné díly do kokpitu, pneumatiky a další drobné díly. Na výliscích není vidět žádné předsazení, díly jsou vylisované čistě, bez otřepů atd.

Rámeček B opět obsahuje drobné díly, také u nich není vidět žádné předsazení a vady.

Rámeček D a E jsou společné pro víc verzí.

Rámeček H obsahuje křídla a trup. Natož, že se jedná o model v 1/72, model je perfektně odnýtovaný, narytý. Je na něm vidět velmi drobná krupice, což může být drobný zádrhel, pokud by jsme chtěli udělat kovový povrch, kde je potřeba mít dokonale lesklý povrch.

Poměrně velký čirý rámeček C je vylisovaný čistě, bez vad, bez škrábanců.

V součást stavebnice jsou i masky na čiré díly a kola a malá planžeta barevných leptaných dílů. Poslední rok, rok a půl, firma Eduard svoje leptané přístrojové desky - budíky- "zasklívá". U tohoto modelu k tomu nedošlo, takže je nutné při stavbě budíky zakápnout kapkou lesklého laku.

Obtisky jsou ve dvou arších, vetší arch pro kamufláže a menší arch pro popisky. Obtisky si vytiskl Eduard sám, soutisk je perfektní, popisky výborně čitelné i v tak malém měřítku.

Dále zde najdeme návod v angličtině s odkazem pro stažení české varianty. Pro náhled sem použil variantu českou variantu.

Výběr je stejný jako v původním vydání, tzn 6 kamuflážních schémat.


Závěr

Po letech došlo k reedici oblíbené stavebnice oblíbeného letounu. Nejdůležitější je to, že došlo pravděpodobně k úpravě formy, protože na dílech není už vidět žádná dělící rovina a všechny díly jsou perfektně vylisované. Takže model mohu jedině doporučit.


Oto "Otisaq" Drobík


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku pro recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Náhledy do krabiček | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.