1/35 STG 44 – Eduard

13.9.2019 - 805 přečtení

stg 44 0

Eduard myslí svými doplňky i na tvůrce dioramat...

Další z doplňků od Eduardů pro diorama

Jiří Novis Novák

300px-Sturmgewehr44_noBG

Model:STG 44
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/35
Kat. č.: 635013


Úvodem

Sturmgewehr 44 (StG44, někdy i Maschinenpistole 43/44; MP43/44) je německá útočná puška zavedená do výzbroje německou armádou před koncem druhé světové války. Mnohými historiky je považovaná za první moderní typ tohoto druhu zbraně vůbec. Někdy byla považována za nástupce úspěšnější MP40, která se používala až do konce války. Útočnou puškou STG 44 se později inspirovaly zbrojovky v SSSR i USA a podle STG44 částečně vyráběly svoje útočné pušky jako AK a M-16.


Stavebnice

Je balena do charakteristickém sáčku, ale myslím, že by bylo lepší volit jiný druh balení kvůli možnému poškození tenkých částí odlitků.


Odlitky

Zbraně jsou umístěni na klasických nálitcích, ze kterých je odřízneme pomocí žiletkové pilky. Špičkou skalpelu je potřeba odstranit blanku mezi spouští a lučíkem. Dále by bylo dobré tenkým vrtáčkem odvrtat ústí hlavně. Nosné řemeny stačí poskládat dle návodu, délku řemene si každý může upravit dle vlastní potřeby.

Díky Fittymu, který mi byl nápomocen, jsem měl možnost porovnat odlitky se stříkanými díly od Dragonu GEN2. Ty dle mého názoru vypadají o něco lépe. Ale i tak odlitky Eduardu jsou vydařené.


Závěr

Na zavěr mohu říci, že tato sada pomůže obohatit techniku i diorámy.


Jiří Novis Novák


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku k recenzi.


Rubrika Dioráma - 1:35, Dioráma - Doplňky, Eduard | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.