1/48 Dashboard FW 190A-8 – LOOK – Eduard

11.9.2019 - 749 přečtení

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Firma Eduard myslí na modeláře a i nadále rozšiřuje sortiment resinových barvených přístrojových desek známých jako řada LÖÖK...

Hoďme očko na FW 190A-8

Ivan Gruncl


Úvodem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Model: Fw 190A-8
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/48
Kat. č.: 644015

Dnes budu recenzovat novinku na vylepšení nového FW 190A-8 a to přístrojovou desku z řady LÖÖK. Palubní deska je vyrobena z tmavého resinu na který již od výrobce je nanesena barva a natištěny přístroje. Tyto přístroje jsou též rovnou z výroby zaskleny. Součástí sady jsou též bezpečnostní pásy.


Návod

V balení je palubní deska, která je vyrobena z tmavého resinu na který je již od výrobce nanesena barva a natištěny přístroje. Na přístrojovce je patrný jemný rastr podobný tomu co mají lepty. Tyto přístroje jsou též rovnou z výroby zaskleny. Součástí sady jsou též bezpečnostní pásy. K sadě je přiložen srozumitelný návod.


Jak se popasovat se sadou

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Díly palubní desky odříznete žiletkovou pilkou z nálitků a lehce začistíte. Bohužel v sadě jsou sice bezpečnostní pásy, ale chybí zde páčky, které jsou sice součástí leptu stavebnice, ale v návodu o nich není zmínka, proto jsem je na přístrojovou desku nedával, ale na dalších již jsou. Na tu poslední z platu mi již nevybily.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jako porovnání jsem zkompletoval všechny možnosti, které dnes máme, aby jste mohli posoudit, která vám bude vyhovovat více. Zleva doprava je přístrojovka LOOK, dále resin ze sady na kokpit od Eduardů, na který je nalepen lept, resin ze sady na kokpit, který je nastříkán RML66 a nalepeny z obtisku přístroje, které jsou zasklené lakem, plast ze stavebnice s leptem a poslední je plast ze stavebnice nastříkaný RML66 a obtisk zasklený lakem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poutací pásy z leptané sady mají světlejší barvy švů spojů než je tomu u sady ze stavebnice. Takže se můžeme rozhodnout, které použijeme, zda více výrazné, nebo méně výrazné. Já jsem je pro ukázku osadil rovnou do plastového kokpitu ze stavebnice.


Závěr

Závěrem bych si dovolil posoudit, jak já hodnotím tento doplněk. LOOK je určitě příjemný doplněk, ale pokud bych si mohl vybrat, volil bych resinosou sadu, kde bych přístrojovku nastříkal a dal obtisk. Tato přístojovka je dle mého nejlepší a i povrchové detaily jsou na špičkové úrovni. Na doplňku LÖÖK mi vadí jemný rastr.


Co se týká použití není s tím žádný problém a poradí si s tím i začínající modeláři.


Ivan Gruncl


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku k recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.