1/72 Accessories for He 219 Uhu by firma Dragon – Eduard

10.9.2019 - 899 přečtení

dragon-dn5029-heinkel-he-219b-1

I starý model se dá vylepšit plechy od Eduardů...

Oplechujme starého výra

Jiří Novis Novák


dragon-dn5029-heinkel-he-219b-1

Model: He 219 Uhu
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/72
Kat. č.: 73670


Úvod

Tato sada je určena pro modely He 219 Uhu firmy Dragon. Já si před cca, čtyřmi roky pořídil z druhé ruky He 219B-1. Model je z roku 2007, takže pro mně bylo velkým překvapením, že u Eduardu vydali tuto pěknou sadu.


Obsah sáčku

Po otevření spodní části sáčku nám vypadnou dvě leptané planžety, z nichž jedna je barevná a návod pro umístění leptaných dílů na díly ze stavebnice


Planžety s leptanými díly

Barevná planžeta obsahuje části, jejich pomocí vylepšíme a oživíme kabinu pilotů stroje. Jsou zde poutací pásy na sedačky, boční ovládací pulty, palubní deska, pedály nožního řízení, díly radiostanice a další ovládací prvky a přístroje na boční stěny pilotního prostoru.

Na nebarvené planžetě jsou umístěny leptané nebarevné díly určené částečně pro interiér, jakou jsou stěny podvozkových šachet, mřížky vstupu vzduchu v křídlech, tlumící vzpěry hlavního podvozku, rozvody brzdové kapaliny na podvozkové nohy a základnu zaměřovače. Dále v planžetě nalezneme pár dílů exteriéru a to antény radaru a krytky na hřbet trupu.


Návod

Standartní návod vytištěný na papíru A4 kdy v záhlaví jsou vyobrazeny obě planžety, barevné rozlišení dílů a prací.Pak už následuje vyobrazení osmy kroků znázorňující umístění dílů.


Závěr

Tato sada nám pomůže vizuálně vylepšit již starší model.


Jiří Novis Novák


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku k recenzi.Rubrika Dragon, Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.