1/72 Accessories for P-40K by Special Hobby – Eduard

1.7.2019 - 509 přečtení

_MG_7083

Sada leptaných doplňků pro P-40K

Když plast nestačí

Jan Starý


Úvodem

_MG_7083

Název: P-40K
Měřítko: 1/72
Výrobce: Eduard
Návod: Zde
Kat. číslo: 73648
Určeno pro výrobce stavebice: Special Hobby


Stavebnice P-40K od Special Hobby je nádherně zpracovaná. Jedná se o velmi kvalitní stavebnici a už se k ní dá sehnat velká hromada odlévaných doplňků. Ale někteří modeláři zastávají díly leptané a přesně pro ně je určena tato sada. V této sadě je oproti té základní, která má označení SS648, ještě mosazný plech navíc.


První plech

První plech obsahuje běžné doplňky, na které jsme u Eduardu zvyklí. Sedačka, pásy, přístrojová deska, pedály, ... a spousta "smetí". Některé díly jsou i barvené, ale nejsou "self adhesive", tedy že nejsou opatřeny lepidlem.


Druhý plech

Druhý plech je mosazný a obsahuje další díly, které jsou určeny oproti prvnímu plechu spíše do exteriéru. Lze považovat podvozkové šachty jako exteriér? Toto už nechám na vás, čtenářích. Nicméně zrovna podvozkové šachty hlavních kol v plechu najdete. Potom tu je ještě pár dílů, kterými si můžete vyzdobit svou "pé čtyřicítku".


Závěr

Všechny díly jsou čisté, detailní, bez vad. I tisk je v rámci měřítka pěkný. Někdo by mohl namítnout, že je vidět rastr, ale to je dle mě zanedbatelné. Přeci jen se to ještě umaže různými oleji, barvami a patinami.


Jan Starý
SPL-Liberec


Redakce Modelwebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku k recenzi.


Rubrika Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky, Special Hobby | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.