1/72 Accessories for Spitfire Mk.I/Mk.IIa by Airfixu – Eduard

26.6.2019 - 676 přečtení

P1550307

Eduard vydal bohatou sadu na pomalu již zapomenutý model od Airfixu...

Spitfire tuning

Ondřej Škarka


Název: Spitfire Mk.I/Mk.IIa
Měřítko: 1/72
Výrobce: Eduard
Kat. číslo: 73664


Úvod

Model, který se dříve masově stavěl, po vydání již dnes tolik nezaujme. Avšak pro ty, kteří mají plné kitníky a v nich i Airfixí jedničky je tento set motivující k tomu, aby je vytáhli a pustili se do nich s vidinou lepšího výsledku. Ano, hrubé rytí tento set neopraví, může však nabídnout obrovské množství detailů. Podívejme se tedy na ně...


Obsah setu

Menší barvená planžeta obsahuje přepážku s palubní deskou (dva typy), upínací pásy, pedály, krabice, a všechny detaily, které se v kokpitu vyskytují. Přepážka je tvořená sendvičem dvou leptů pro větší odolnost a plastičnost. Druhá, větší planžeta toho však nabízí ještě mnohem více. V té jsou obsaženy přistávací klapky, kryty podvozků, sedačka, přepážka za sedačkou (opět ze dvou dílů), dvířka, mřížky chladičů a další drobné detaily.

Návod naleznete na tomto odkazu: 73664.


Následující obrázky ukazují srovnání s modelem, které ani nepotřebuje komentář. Výtěžnost tohoto setu je opravdu obrovská.


Závěr

Budu se opakovat ale tento set je opravdu velmi výtěžný a myslím, že až na pár dílů jde vše použít tak, aby výsledek vypadal co nejmodelověji. Rozhodně doporučuji!


Ondřej Škarka,
Apolo Kopřivnice


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku pro recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky | 2 komentářů

Komentáře

2 odpovědí k článku “1/72 Accessories for Spitfire Mk.I/Mk.IIa by Airfixu – Eduard”

  1. Aeromodelar napsal:

    Můžu dosvědčit a odpřisáhnout, Amen.

  2. Pavel Šenk napsal:

    Detailů plno a hezkých, zvláště kokpit, chladič... Ale vůbec si nedokážu představit, že odbrušuju kryty z těch specificky ztvárněných podvozkových noh a díly křídel i trupu pro vztlakové klapky a krytky a že mi to bude sedět (nehledě na nedostatky povrchu a detailů Airfixu!). Stavěl jsem pět těchto stavebnic a tyhle partie bych prostě nedal. Navíc mi dnes tato sada nedává smysl. Možná před mnoha lety (model z roku 2011, tehdy stál 80,-). Cena není zanedbatelná (350,-) a práce práce bude hodně a nebude lehká. Nevím no. Ale asi si své kupce (možná spíš v zahraničí?) najde.

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.