1/48 Accessories for Spitfire Mk.I od firmy Tamiya – Eduard

28.3.2019 - 606 přečtení

DSC_0406

Doplňky Eduard pro nový Spitfire Mk.I od Tamiye v měřítku 1/48

Plechy plus Brassin pro Spitfire Mk.I

Robert Szwarc


Masky

Název: Spitfire Mk.I TFace 1/48
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/48
Kat. č.: EX644


První doplněk který jsem otevřel jsou masky, balení obsahuje jeden aršík Kabuki pásky krásně čistě a ostře nařezané, krom masek kabiny které jsou jak z vnitřní tak i z vnější strany, najdeme masky určené pro kola, zaměřovač a světlo.
Stavebnice Tamiya obsahuje také masky, které si musí modelář vyříznout už sám, protože jsou na kousku pásky jen nakreslené.


Upinací pásy

Název: Spitfire Mk.I seatbelts STEEL
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/48
Kat. č.: FE 961


Tak jako masky tak i pásy jsou součástí modelu, Eduard udělal svojí doplňkovou sadu pásu STEEL a udělal dobře. Pásy jsou barevné, tenké a dobře se ohýbají, pro představu jsem slepil sedačku a dva "stejné" druhy pásu jsem do ní položil. Nevím jak vy ale já mám jasno.


Sada detailů

Název: Spitfire Mk.I
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/48
Kat. č.: 49 960


Sada obsahuje dvě planžety, první je určená interiéru najdeme v ní palubní desku, pedály, zásobník na světlice, panceřovou desku za hlavu pilota, v barvě jsou potom páčky a drobné štítky.


Druhá planžeta ze sady obsahuje mříže filtru u obou chladičů pod křídly, u velkého chladiče jde otevřít i klapka, sada také myslí na otevřené dvířka kokpitu a na podvozkové kryty. Pro otevřenou kabinu je tato sada určitě přínosem.


Přistávací klapky

Název: Spitfire Mk.I landing flaps
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/48
Kat. č.: 48 987


Klapky jsou krásný detail u každého letadla, jenže málo kdo z nás brousí, zkouší jak to sedí a zase brousí, škrábe skalpelem a po XY zkoušce už lituje každý, že se do toho pustil že?


Tahle sada je v tomto ohledu naprosto úžasná opravdu stačí vyřezat plastovou klapku ze spodní části křídla a z horní jen zaškrábnout vnitřní stranu odtokovky. Sám jsem tomu nevěřil, tak že jsem to hned vyzkoušel a je to pravda. Samotné klapky jsou na složení jednoduché a krásně sedí.


Pro mě parádní záležitost co zvládne i modelář, který ještě klapky neotvíral.


Výfuky

Název: Spitfire Mk.I exhaust stacks
Výrobce: Eduard BRASSIN
Měřítko: 1/48
Kat. č.: 648456


Po sadách z plechu přichází na řadu BRASSIN díly. Jednotlivé výfuky jsou odvrtané a celá sada čistě odlitá. Plastové výfuky jsou plné a lepí se každá strana ze tří dílů.


Co mi na odlévaných výfucích chybí, je lem znázorňující slisovaný plech. Na fotce krabičky je vidět, ale na dílech není. Nevím kde se stala chyba.


Kolečka

Název: Spitfire Mk.I wheels
Výrobce: Eduard BRASSIN
Měřítko: 1/48
Kat. č.: 648455


Poslední sadu kterou mám k dispozici jsou kola hlavního podvozku a ostruhy. Ostruhové kolečko je srovnatelné s plastovým. Velké pneumatiky mají znázorněný vzorek na krajích a také logo výrobce a je znázorněno jejich zatížení.
Sada obsahuje i masky pro nástřik.


Závěr

Všechny doplňky mají něco do sebe. Záleží na každém z vás, jak moc chcete, aby byl váš Spit kvalitní a zajímavý. Každopádně každý z doplňků modelu přidá na kvalitě.


Robert Szwarc
SPL Liberec


Redakce Modelwebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku k recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky, Tamiya | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.