1/72 B-24 bomb bay rocket projector – Eduard

20.3.2019 - 814 přečtení

672177 NAV1 B-24 bomb bay rocket projector.cdr

Resinový doplněk pro Liberatora...

Hromádka resinu a plech

Jan Starý


Krabička

_MG_5893

Název: B-24 výsuvná raketnice
Měřítko: 1/72
Výrobce: Eduard
Návod: Zde
Kat. číslo: 672177


Tentokrát není doplněk v blistru, ale zabalený v papírové krabičce a vystlaný molitanem. Což je vzhledem k rozsahu, tedy počtu dílů, velmi moudré. Všechny díly jsou zabaleny v igelitových sáčcích na zip.


Resinové díly


Odlévané díly jsou velmi pěkné, detailní a bez vad. Tedy bavíme-li se o konstrukčních dílech raketnice. Postačí oddělení od patek a začištění. Určitě bude potřeba jistá opatrnost a trpělivost, aby nedošlo ke poškození dílů

Rakety jsou už oproti výše zmíněným dílům kvalitou trošku jiné. Na fotkách jsou vidět jisté tvarové chyby. Narovnání je možné provést v horké vodě, což pomůže. Ale určitě doporučuji narovnání provádět až po oddělení rakety od patky, jinak hrozí utržení křidélek. Všechny rakety nejsou takové, ale vzhledem k technologii odlévání se to občas stane. Nevidím to jako překážku pro koupi, jen je třeba s tím počítat a dát si práci s narovnáním.


Leptané díly

Leptané díly jsou z mosazi a nejsou barvené. Zpracování je velmi pěkné, detailní bez vad. Není co vytknout. Některých dílů je víc než je potřeba. Asi pro případ ztráty, což při takto malých dílech opravdu hrozí. Výrobce je prozíravý.


Návod

Návod není složitý a nenalézám chyby. Krok po kroku je jasně vidět, jak doplněk nainstalovat do šachty v modelu.


Jan Starý
SPL-Liberec


Redakce Modelwebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku k recenzi.


Rubrika Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.