1/72 Kittyhawk Mk. III “P-40 K Long Fuselage” – Special Hobby

22.2.2019 - 1,602 přečtení

052

Další stavebnice P-40 od Special Hobby...

Multikulturní Kittyhawk

Jan Starý


Krabička

052

Název: Kittyhawk Mk. III "P-40 K Long Fuselage"
Kat. číslo: SH72380
Měřítko: 1/72
Výrobce: Special Hobby


Special Hobby navazuje na sérii stavebnic P-40 dalším typem. Tentokrát P-40K s dlouhým trupem. Pojďme se na něj podívat.


Plastové díly

Dílů je poměrně hodně a pár jich ve stavbě vynecháte, protože jsou určeny pro jiné verze P-40. Při prvním "ohledání" je vidět, jak se Special Hobby čím dál více zlepšuje.


Díly jsou nádherně detailní, čisté, rytí a je všude krásně hluboké a stejné. Jen co bych vytkl, tak povrch. Je na něm zřetelná krupička, takže pro lepší výsledný povrch bude potřeba celý model přeleštit. Materiál je příjemný, tedy ne úplně měkký jako např. od firmy Airfix, ale není ani tak tvrdý jako u firmy Eduard. Prostě něco mezi.


Čiré díly jsou velmi pěkné, s ostrými detaily. Žádné deformace nepozoruji. Stavebnice umožňuje udělat kabinu otevřenou.


Pro stavbu by mělo postačit jen základní začištění dílů.

Rámeček A

Rámeček B

Rámeček D

Rámeček G


Obtisky

Na firmu Cartograf si začínáme zvykat už i u stavebnic Special Hobby, což je paráda. Dá se říct, že Cartograf je záruka kvality. Když je pozorněji podíváme na obtisky, tak jim není co vytknout. V obtiscích nalezneme poutací pásy. Za to také chválím. Z toho by si mohli jiní výrobci vzít příklad. "Krabičkáři" nebudou muset pásy vyrábět nebo dokupovat leptané.


Návod

Návod je sešitový, ve formátu mezi A4 a B4. Je částečně barevný, což napomáhá v barvení dílů. Nenalézám žádné chyby ani úskalí, která by mohla modeláře potkat. Jediné co bych návodu vytkl, tak jsou anglické poznámky.


Kamufláže

Ve stavebnici nalezneme čtyři kamuflážní schémata, která jsou velmi atraktivní. Jak jsem nastínil již na začátku, vybírat lze z několika národností a což koresponduje s různými barevnými provedeními. Bližší informace o daných strojích jsou na stránkách návodu.


  1. Kittyhawk Mk.III, NZ3061, FE-A, základna Ohakea, Nový Zéland, 1944
  2. Kittyhawk Mk.III, A29-189, AM-A, Milne Bay, Nová Guinea, 1943
  3. Kittyhawk Mk.III, pravděpodobně FR450, OK-M, Tunis, 1943
  4. Curtiss P-40K, 06, základna Recife, Brazílie, 1943


Závěr

To bychom měli první ohledání. Když bych dal na první dojem, tak se jedná o velmi krásnou a čistou stavebnici. O stavbu se s vámi za nějakou dobu podělím.


Jan Starý
SPL-Liberec


Redakce ModelWebu děkuje firmě Special Hobby za poskytnutí vzorku pro recenzi.Rubrika Letadla - 1:72, Letadla - Náhledy do krabiček, Special Hobby | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.