1/72 GBU-32 Thermally Protected – Brassin – Eduard

22.12.2018 - 631 přečtení

20181216_112808

Tak jsem se dočkal. Konečně máme na světě nějakou tu pravou americkou námořnickou výzbroj v základním měřítku. Eduard vydal GBU-32 po námořnicku v řadě Brassin.

Brassinové GBU-32 po námořnicku

Tomáš Macourek


Set: GBU-32 Thermally Protected
Kat.č.: 672212
Měřítko: 1/72
Výrobce: EDUARD M.A.


Obsah sady

Základními parametry výzbroje, tedy odborně řečeno, voco jde, nás seznámil již David Lengyel v článku o čtvrtkové sadě. Přistoupíme tedy hned na věc. V blistru najdeme osm kusů bomb a každou z nich můžeme vybavit jedním ze čtyř nabízených typů roznětek či krytek. Dále je k dispozici malinká planžetka leptů, obtisky a návod.


Pokud jde o bomby, tak jsou zvládnuté asi lépe než ve větším měřítku. Celkově bomby odpovídají velikostně ve všech směrech. I ocasní plochy jsou přiměřeně tenké. Smart set je již odlit dohromady s tělem bomby oproti leptaným dílům ve čtvrtkové verzi. Mnohem lepší řešení a nikterak tak neutrpěl žádný z detailů. Lepty použijeme výhradně na koncovou část bomby. Povrch "GBUčka" je v tomto měřítku skvěle provedený a velmi se mi líbí. Pečlivost a trpělivost si prověříme při barvení, neboť bude nutné před stříkáním těla bomby zamaskovat ocasní část a dosti členitý smart set (nebo naopak dle chuti).Obtisky na jednom aršíku jsou vytištěny u Eduardu. Vše je pěkně ostré, většina popisek je čitelných. Máme možnost zhotovit bomby ve dvou barevných variantách a na to myslí i obtiskový aršík, který nám nabízí dvojí provedení pruhů a popisek.Návod

Návod je eduardovsky přehledný. Je volně ke stažení na webu výrobce. Uváděné barvy jsou opět od japonského výrobce GSI.Závěr

Třikrát hurá, po letech čekání máme kvalitní kus výzbroje amerických námořních letadel. GBU-32 je poslední roky standardní výzbrojí US Navy, neměl by proto chybět pod křídly modelů Hornet nebo Super Hornet. Budu doufat, že nabídka se časem postupně rozšíří.


Tomáš Macourek
KPM Prosek Panthers


Fotografie: autor


Redakce ModelWebu děkuje výrobci EDUARD M.A. za poskytnutí vzorku k recenzi.

 

Rubrika Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.