1/48 P-51D gun bays for Airfixu – Eduard Brassin

16.7.2018 - 530 přečtení

uvod 001

Firma Eduard po čase vydala další dopňkovou sadu pro vylepšení nové stavebnice Airfix P-51D Mustang, tentokrát jsou to zbraňové šachty.

Je libo nabít ostrými?

Petr "PetrK" Kýbus


Název: P-51D gun bays
Měřítko: 1/48
Výrobce: Eduard
Kat. číslo: 648397


Úvod

Po čase se mezi novinkami firmy Eduard objevila další sada pro vylepšení vzhledu nové stavebnice Airfix P-51D Mustang. Pokud dobře počítám, má pořadové číslo 19. V černé papírové krabičce mezi molitanovými proložkami nalezneme balíčky s odlitky, planžetu leptů, aršík obtisků a návod. Tedy vše, co potřebujeme k práci.


Pohled do krabičky

Všechny díly jsou vyrobeny ve špičkové kvalitě, obtisky i planžeta leptů jakbysmet. Víc napoví fotografie, osobně nemám co dodat.Návod

Návod nás na několika stránkách bezpečně provede stavbou od sestavení samotných šachet přes instalaci zbraní a nábojových pásů k doplnění šachet krycími plechy. U těch máme na výběr mezi ranou a pozdější produkcí podle toho, z jakého období je stroj, který se rozhodneme postavit. Je zde také znázorněno, kde máme říznout do křídel, abychom do nich mohli šachty usadit.


Sestavení

Sestavení nečiní při pečlivé práci žádné potíže. Je třeba ovšem dbát zvýšené opatrnosti vzhledem ke křehkosti zejména odlitků samotných šachet. Při řezání otvorů pro šachty je nutno tyto mírně zvětšit oproti znázorněnému rytí, v řádu desetin milimetru. Na fotografiích je vidět, že hlavní díly lze do křídla vložit bez obtíží a nutnosti dalších zásahů.


Závěr

K této sadě mohu napsat jen to, co jsem psal u dříve vydaných recenzí doplňků ke stavebnici Mustangu. Její špičková kvalita při pečlivém zpracování dodá stavebnici mnohem reálnější vzhled. Proto ji mohu jen doporučit.


Petr Kýbus


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku pro recenzi.


Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.