1/72 – Accessories for Phantom FG.1 – Eduard

15.5.2018 - 469 přečtení

672174_00

Poslední dvě sady doplňků obrnických na Phantoma FG.1 od Airfixu jsou na trhu. Pojďme se na ně podívat

Doplňky od Eduarda, part II

Roman "Travis" Henych


Název: FG.1 Phantom undercarriage
Výrobce: Eduard M.A.
Měřítko: 1/72
Kat. č.: 72 668


Podvozkové šachty

Ve standardním Eduardím pytlíku středního formátu nalezneme planžetu s plechy pro vylepšení (převážně) podvozkových šachet Airfixí FG.1. Tu přední vylepšíte vloženým dílem, který doplňuje reliéf šachty a zároveň obsahuje kabeláž. Dalšími díly nahradíte čelo šachty a doplníte mechanismus pro úchyt podvozkové nohy. Dvířka přední šachty také kompletně nahradíte plechem a podvozkovou nohu doplníte pěknými protistřihovými nůžkami. Do hlavních šachet pak dolepíte jejich dna a vnitřním reliéfem z plechu doplníte kryty šachet. Nejmenší kryty šachet pak nahradíte plechy kompletně. Podvozkové nohy opět doplníme pěknými protistřihovými nůžkami. Posledními díly Eduardi částečně napravují to, co jsem vytýkal exteriérové sadě v minulém článku. Vstupní vzduchové ústrojí doplníme o vrchní i spodní mřížky. Instalaci všech dílů zobrazuje přehledný návod velikosti 3x A5 v barevném provedení.


Název: FG.1 Phantom wheels
Výrobce: Eduard M.A.
Měřítko: 1/72
Kat. č.: 672 174


Kolečka

Posledním doplňkem k FG.1 jsou brassinová kolečka. Ty jsou zabaleny v obvyklém průhledném blistu, který obsahuje návod, malý aršík masek ze žluté kabuki pásky a čtveřici brassinových odlitků kompletně nahrazující kolečka stavebnice. Kolečka jsou v provedení velmi decentního zatížení, mají nádherně ostré detaily a bezchybně provedený vzorek pneumatik. Na hlavních kolečkách je pak i označení výrobce pneumatik Good Year. Postup, použití masek a barvy zobrazuje přiložený návod.


Suma sumárum

Brassinová kolečka jsou superlativným doplňkem, který jen obtížně nalezne konkurenci. Z plechové sady na podvozek mám opět smíšené pocity. Osobně bych si představoval provedení krytů hlavního podvozku kompletně ze sady. Takhle jsou jedny kovové, druhé v kombinaci s plastem a třetí zůstanou celoplastové. Prostě "Každý pes, jiná ves". Eduardi, umíte to lépe.


Roman "Travis" Henych


Redakce ModelWebu děkuje výrobci Eduard M.A. za poskytnutí vzorků k recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.