1/72 – AN/ALQ-131 – EDUARD

14.3.2018 - 764 přečtení

IMG_0207

Další Eduardí sety výzbroje, respektive ECM kontejnerů pro měřítko 1/72 jsou na trhu.


 

"Radar zadžemován"

Roman "Travis" Henych


Název: AN/ALQ-131 (shallow) ECM pod
Výrobce: Eduard M.A.
Měřítko: 1/72
Kat. č.: 672 162


Název: AN/ALQ-131 (deep) ECM pod
Výrobce: Eduard M.A.
Měřítko: 1/72
Kat. č.: 672 163


Předloha

Rušící kontejner AN/ALQ-131 používaný USAF, AFRES a dalším složkám letectva. Kontejner je certifikován pro použití na letounech F-16, F-111, A-10, F-4, F-15, F-5 a C-130. Jedná se o modulární design, který obsahuje různé elektronické přijímače, antény a výkonné vysílače určené ke změně letové dráhy příchozí nepřátelské střely.


Tento modulární systém může být nakonfigurován tak, aby se mohl vyrovnat s řadou hrozeb. Rušící programy jsou předem naprogramovány na zemi. K dispozici jsou režimy rušení a rušení, které lze přeprogramovat tak, aby použití odpovídalo očekávané hrozbě. Kontejner je ovládán z kokpitu automatickým i manuálním způsobem. Řídicí panel ovládacího prvku se používá k zapnutí systému, povolení akcí odezvy na hrozby a zobrazení stavu systému. ALQ-131 pod přispívá k plně dimenzionální ochraně letounu.

 


Balení a díly

Každý s kontejnerů je zabalen v klasickém eduardím blistru obsahující barevný návod, malý obtiskový aršík, jeden kus kontejneru a dva závěsné body na jednom nálitku


Díly a návod

Díly jsou tradičně v superlativní kvalitě a samostatně nalepující závěsné body řeší instalaci kontejneru univerzálně na odpovídající model i přes to, že použitý pylon toho kterého modelu může mít mírně jiný rozměr. Návod přehledně a jasně ukazuje postup kompletace, rozmístění obtisků a barevné provedení kontejneru.


 


Suma sumárum

Tento kontejner jsme doposud znali buď jako více či méně povedené provedení přímo ve stavebnicích, nebo jako položku ve výzbrojních sadách firmy Hasegawa. Eduardí provedení je opět takřka definitivní a je na každém modeláři, aby zvolil správné provedení (tedy "hlubokou" nebo "mělkou" verzi) pro správný typ letadla.


Na závěr mám ještě jeden nápad pro obrnické. Nestálo by za to, pro tento typ pidi doplňků zvážit jiné balení? Například v podobě igelitové sáčku s vloženými díly, obtiskovým aršík a mini návodem s odkazem ke stažení na www. Současný blistr pro takto malou sadu se mi zdá jako plýtvání zdrojů, peněz, času a zbytečné zvyšování nákladů.


Roman "Travis" Henych


Redakce ModelWebu děkuje výrobci Eduard M.A. za poskytnutí vzorků k recenzi.

Rubrika Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.