1/48 Accessories for P-51D Mustang by AIRFIXu – Eduard – part V.

21.1.2018 - 811 přečtení

eduard_logo

K novému Mustangu od Airfixu vydal Eduard hned několik doplňků...

Tuning pro nového Hřebce

Petr "PetrK" Kýbus


Název: Leptané kovové detaily, brassin
Měřítko: 1/48
Výrobce: Eduard
Určeno pro: P-51D Mustang od Airfix (A05131)


Úvod

Do redakce se dostaly poslední dvě sady doplňků pro Mustanga z nových forem od firmy Airfix. Nebudeme tedy na nic čekat a rovnou si je prohlédneme. Pro ty, kdož si chtějí prohlédnout i ostatní, jsou zde odkazy na předchozí čtyři části recenze:


48930 P-51D exterior

V balení najdeme jednu nebarevnou planžetu leptů, velmi drobných s jemnými detaily. Pomocí nich si můžeme vylepšit vzhled detailů modelu, jako mřížky chladičů, vstupů a výstupů vzduchu, podvozkových noh a šachet, konstrukce boční části vztlakových klapek. A jak bylo zmíněno dříve, najdeme zde i křídla pro pumy.


Jsou sice určena pro díly ze stavebnice, nicméně myslím, že by bylo možno je použít i na odlévané pumy ze sady 648369, kterou jsme si nedavno představovali.


648346 P-51D cockpit

Tato sada obsahuje odlévané a leptané díly, malý aršík obtisků a fólii se sklíčky zaměřovače k sestavení kompletního kokpitu modelu letounu. Odlitky jsou velmi detailní, chytře řešené pro snadné odstranění nálitků a bez kazů.


Planžeta obsahuje barevné i nebarevné lepty přístrojové desky, poutacích pásů a dalších detailů kokpitu. Pásy jsou totožné s již představeným doplňkem FE 854. Aršík obtisků nese přístroje a popisky do kokpitu.


Máme možnost si vybrat použití jednodílné přístrojové desky z resinu a obtisku s přístroji nebo složitější variantu desky sestavené z více barevných leptů. Zaměřovač je stejný jako v sadě 648361, kterou jsme si už také představovali.


Jelikož ve stavebnici je také kokpit sestavitelný zvlášť, není nutné odstraňovat jeho části z trupu pro nahrazení Brassinem. Pouze se upraví část podlahy a celá sestava se připojí k původnímu centrálnímu dílu vnitřku trupu a tento celek se vlepí do trupu.


I přesto, že ve stavebnici je kokpit dost detailní a pro "krabičkáře" dostačující, tato Brassin sada je opravdový šperk, který vřele doporučuji těm, kteří se nespokojí ani s leptanými díly ze sady 49853 či její Zoom variantou FE 853. Tyto sady jsme si také nedávno představovali.


Závěr

Toto byly poslední z celkem osmnácti doplňkových sad určených pro nového Mustanga od firmy Airfix. Jak jsme mohli vidět, jsou skutečně na velmi vysoké úrovni. Mnohé z nich použitelné univerzálně i na jiné stavebnice Mustangů, v případě podvěsů i na jiné typy letounů. V tomto ohledu bych rád lidi z Eduardu pochválil a i když nový rok už se rozběhl, dodatečně jim popřál vše nejlepší, mnoho dalších podobných výrobků a spokojených zákazníků.


Petr Kýbus


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku pro recenzi.Rubrika Airfix, Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.