1/144 He-162D Salamander – Brengun

18.9.2017 - 1,233 přečtení

SCAN_046

Další "stočtiřiačtyřicítka" od Brengunu

Salamander s křídly dopředu

Jan Starý


Krabička

IMG_2003

Název: He-162D Salamander
Měřítko: 1/144
Výrobce: Brengun
Kat. číslo: BRP144005
Informace o stroji: Wikipedie


Na stránkách ModelWebu jste se mohli dočíst o He-162A v měřítku 1/144. Nyní Brengun vydal verzi D. Opět se jedná o malou krabičku (tedy oproti obsahu je stále velká), ve které je jeden sáček a uvnitř plastové díly, návod a obtisky.


Díly

Jelikož se jedná o opravdu malý model, tak jsou i díly maličké. Vidíme na nich lehkou krupičku, ale vzhledem k velikostem dílů je to zanedbatelné.Stavebnice se skládá ze dvou "stromečků". Jeden je drobnými díly a trupem a druhý s křídly. Rytí je po celém modelu stejné, bez vad. Občas nalezneme otřepy, ale standardní začištění by mělo postačit. Propadliny nenacházím.

Čirý díl je poměrně tlustý, což se projevilo na kvalitě průhlednosti.


Obtisky

Lehce je posunutý soutisk bílé a červené. Ale vzhledem k měřítku bych tento neduh moc neřešil. Jsou to opravdu jen setiny milimetru a po nanesení na model a následných patinací to stejně nebude vidět. jinak jsou ostré a čisté.


Kamufláže

Na zadní straně krabičky jsou schémata tří kamufláží, které stavebnice nabízí. Jelikož se He-162D nedostal do výroby a byl pouze postaven polotovar prototypu, tak se jedná o smyšlené kamufláže.


Návod

Jeden list A5, v černobílém provedení. Číslování dílů je zobrazeno na první stránce. Další strany provedou modeláře krok po kroku stavbou, včetně barvení dílů.


Závěr

Další pěkný kousek do sbírky v tomto ďábelsky malém měřítku. Po postavení to bude opravdu prcek, ale oproti Ba-349 je to pořád velikán. Je paráda, že Brengun stále toto měřítko rozšiřuje a vzhledem k počtu dílů nebude stavba nikterak složitá.


Jan Starý
SPL-Liberec


Redakce Modelwebu děkuje firmě Brengun za poskytnutí vzorku k recenzi.


Rubrika Brengun, Letadla - 1:144, Letadla - Náhledy do krabiček | 1 komentář

Komentáře

1 odpověď k článku “1/144 He-162D Salamander – Brengun”

  1. kragh napsal:

    Už ho mám ve vitríně. Stavba v pohodě, jen do toho nesmíte kýchnout protože byste to hledali po celém pokoji :) (Mi se to naštěstí nestalo)

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.