1/72 De Havilland DH.82A Tiger Moth “Long Tailfin” – AZ model

30.9.2016 - 2,508 přečtení

AZ model

Nizozemští tygři s dlouhými ocasy...

Tygr s dlouhým ocasem

Ondřej Kabelka


Název: De Havilland DH.82A Tiger Moth "Long Tailfin"
Měřítko: 1/72
Výrobce: AZmodel
Kat. číslo: AZ7494


Úvod

Firma AZ model vydala další z přebalů svého modelu Tiger Moth DH.82A, tentokrát verzi s prodlouženou směrovkou.


De Havilland Tiger Moth byl legendární britský cvičný letoun, který byl vyvinut Geoffreyem de Havillandem v roce 1931 na základě staršího cvičného letounu de Havilland D.H.60. V roce 1932 vyvinul F. Halford vylepšenou verzi s motorem Gipsy Major pojmenovanou D.H.82A, kterou RAF zavedla do služby jako Tiger Moth II.


Celkem bylo postaveno 8 811 kusů tří základních verzí a byl vyráběn licenčně i v Kanadě, Švédsku, Austrálii, Portugalsku a na Novém Zélandu. Kromě RAF byl Tiger Moth používán také armádami dalších více než třiceti zemí a jako soukromá či klubová letadla létaly Tiger Mothy doslova po celém světě.

Zdroj: Wikipedia


Obsah balení

V krabičce s kresbou žlutého Tygra před hangárem je jeden rámeček výlisků, přidaná prodloužené směrovka, leptaná planžeta doplňků, fóliový štítek a dekály pro celkem 3 stroje.


Návod

Návod na celkem 6 stranách popisuje stavbu krok za krokem. Z návodu ve stavebnici nepoužijeme poslední dvě strany. Ty jsou popisem stavby klasické verze.


Výlisky

Výlisky jsou z žlutošedého plastu. Model je lisován do kovových forem, nová směrovka pak metodou short-run.Dekály a lepty

Balení obsahuje jeden aršík dekálů na 3 stoje. Všechny stroje jsou z poválečné služby (Nizozemsko). Dekály jsou ostré a mají hezké barvy. Planžeta leptů obsahuje poutací pásy pro obě sedadla stroje a další drobné díly.


Závěr

Firma AZ Model se snaží vytěžit a vydat co nejvíce přebalů jednoho modelu s minimálními změnami. Modelářům se tak dostává možnost si postavit stroje, které jsou podobné, avšak v detailech, které dokáži ocenit především modeláři, zcela jiné.


Ondřej Kabelka
KPM Ostrava


Redakce ModelWebu děkuje firmě AZ model za poskytnutí vzorku pro recenzi.


Rubrika AZ model, Letadla - 1:72, Letadla - Náhledy do krabiček | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.