1/48 Brassin wheels for Airfix Meteor F.8 – Eduard

15.9.2016 - 2,070 přečtení

eduard_logo

Po úvodní sadě leptaných doplňků na novinku od Airfixu vrhli Eduardi mezi modelářskou obec další, tentokrát Brassinový doplněk - kola podvozku.

Kolečka pro Meteora

Petr "PetrK" Kýbus


Název: Brassin Meteor F.8 wheels
Měřítko: 1/48
Výrobce: Eduard
Kat. číslo: 648 272


Úvod

Po nášupu leptů, kterými nás zasypal Eduard vlastně ještě před oficiálním vydáním novinky firmy Airfix Meteora F.8, se mezi modeláře dostal další, tentokráte brassinový doplněk ve formě kol podvozku. Náhled na stavebnici a na vydané leptané doplňky již v květnu tohoto roku sepsal Petr "DeSnek" Pastera. Prohlédnout si ho můžeme na stránkách ModelWebu.


Obsah krabičky

V klasickém balení najdeme odlitky kol hlavního a příďového podvozku, blatníky a držáky s maticemi os. Dále masky pro usnadnění nástřiku kol a samozřejmě přehledný návod.

Ten nám ukazuje, kde a jak říznout do původních podvozkových noh, jejichž součástí jsou blatníky, a upozorňuje na nutnost vyrobit držáky blatníků z tenkého drátu. Ten sice není součástí balení, nicméně věřím, že je součástí výbavy každého modeláře.

Brassinové blatníky jsou tvarově shodné s původními, nicméně jsou tenčí a mají skvěle vyvedené detaily, které ve stavebnici nejsou. Nahrazení původních blatníků brassinovými je otázkou okamžiku. Stačí opatrně odříznout původní blatníky od noh a nahradit je stejně opatrně odříznutými brassinovými díly. Následně se ohne kousek drátu, umístí se na své místo, k noze se zboku přilepí držák s maticí osy kola a je hotovo.

Také kola jsou o třídu výše, mají velmi jemné detaily a oproti původním dílům je na pláštích znázorněn vzorek. Původní kola jsou sice znázorněna v zatíženém stavu, nicméně kvalitou provedení se brassinovým odlitkům nevyrovnají.

No a nakonec masky. Ty snad ani není třeba představovat. Jednoduše je nalepíme na kola a nastříkáme barvu.


Závěr

Tento doplněk hodnotím velmi vysoko, neboť nám poskytuje variantu k sice pěkným, nicméně technologicky ne zcela dokonalým dílům stavebnice. A jak je vidět, kola jsou na modelech velice dobře viditelným detailem, takže si zaslouží naši pozornost. Mohu tedy jen doporučit.


Petr Kýbus


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard M.A. za poskytnutí vzorku pro recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.