1/35 3,7 cm KPÚV vz.37/ 3,7 cm PAK (t) – Special Armour

2.4.2016 - 2,334 přečtení

IMG_7284

Novinka z produkce Special Armour přináší na trh kanón 3,7 cm KPÚV vz.37/ 3,7 cm PAK (t) v měřítku 1:35...

Je libo kanón?

Martin "Černoch" Černý

Model: 3,7 cm KPÚV vz.37/3,7 cm PAK (t)
Výrobce:  Special Armour
Měřítko:  1/35
Kat.číslo: SA35001


Úvodem

Jako první vlaštovku na poli techniky v měřítku 1/35 si vybrala značka Special Armour (odnož Special Hobby) protitankový kanón z produkce plzeňských Škodových závodů ráže 3,7 cm vz.37. Přímo vycházel ze svého předchůdce vz.34, prošel ale náležitou modernizací, která vyústila ve výrazném zlepšení parametrů. Při zkušebních střelbách svého předchůdce výrazně předčil. Na tom měla zásluhu i inovovaná munice.


Obsah stavebnice

V tvrdé krabičce s bočním otevírám, kterou zdobí pohledná kresba kanonu ve zbarvení prvorepublikové československé armády ze štětce pana Štěpánka, nalezneme dva nevelké rámečky s díly stavebnice.

Rámečku, který obsahuje loukoťová kola, štít kanónu, hlaveň a díly závěru, nic nechybí. Jen bude nejspíše společný i pro další připravovanou stavebnici a tak jsou nepotřebné díly odstraněny. Některé díly s větším objemem plastu vykazují vtaženiny a bude potřeba použít tmel. Dělící rovina na dílech je minimální. Hlaveň s brzdovratným zařízením je v plastu hezky provedena, nicméně případná náhrada za soustruženou či odlévanou by nebyla špatná. Loukoťová kola vypadají hezky, trochu nás zdrží začištění dělící roviny.


Na druhém rámečku se nachází díly pro sestavení lafety. Tu můžeme zhotovit rozloženou pro palebné postavení či složenou pro transportní. Možnosti zapřažení kanónu jsou různé. V reálu k přesunu zbraně mohl být použit koňský povoz, automobil nebo i dva pěší vojáci.

Návod

Barevný stavební návod nás provede spolehlivě celkem sedmi stavebními kroky. Nebojte se, stavebnice není nikterak složitá, neobsahuje totiž mnoho dílů.

Kamufláže

Většina českých modelářů asi sáhne po zbarvení prvorepublikové armády. Rozhraní polí bylo ostré, čili barvy nastříkat podle šablon, anebo, a to bude asi rychlejší, vzpomenout na léta mládí a použít štetec. Poslední zbarvení je celošedé po přestříkání u Wehrmachtu. Kanonový štít nese bílý nápis "Berta".

Závěr

Jsem velice zvědavý jak se bude tato ministavebnice stavět. Určitě si to brzo vyzkouším. Pro mě jako "škodováka" je to skoro povinnost.

Martin "Černoch" Černý
KPM Kaznějov

Redakce ModelWebu děkuje firmě Special Hobby za poskytnutí vzorku k recenzi.

Rubrika Special Armour, Technika - 1:35, Technika - Náhledy do krabiček | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.