1/35 Wherry – Plusmodel

10.12.2015 - 2,594 přečtení

Plus model

Veď veď loďku svou, kam tě žene proud...

A jedeme na vodu!

Ondřej Kabelka


Název: Wherry
Měřítko: 1/35
Výrobce: Plusmodel
Kat. číslo: 457


Úvod

Kdo občas zavítá k řece, tak si letos jistě všiml, že vodácká sezóna byla na suchu - všechny řeky byly sjízdné, a to dokonce na kole nebo auty.


Firma Plusmodel nám čekání na příští, snad lepší, vodáckou sezónu chce zkrátit. Zimní večery jsou dlouhé tak proč už nezačít chystat vybavení na léto?


V krabičce z pevného kartonu nás čeká laserem vyřezávaná stavebnice pramice kterou můžete potkat na řekách, rybnících a jezerech po celé republice.


Díly

Model obsahuje dva větší díly vyřezávané laserem. Jednotlivé díly nejsou nijak označeny na výpalcích ani v návodu. Skládání modelu se nám tak může proměnit v docela dlouhou zábavu. Naštěstí stavebnice obsahuje přehledný návod včetně přípravku pro sestavení modelu a udržení správné geometrie. Tento přípravek je vyřezán laserem do tvrdého kartonu. Součástí balení je také malá planžeta leptů pro kování pádel.


Při sestavování nečekám žádné větší problémy. Jedinou věcí, na kterou je nutné myslet před vyřezáním dílů, je nutnost podlepit podlážky příčnými prkny aby se nám nerozpadly. Návod toto nijak nezdůrazňuje a předpokládá, že si modelář nastuduje návod před stavbou (všichni ale víme, jak to ve skutečnosti bývá).


Poslední otázkou je zbarvení modelu. Můžeme se řídit třeba obrázkem na krabici, ale naše okolí nebo internet nám také spolehlivě poskytne spoustu inspirace. Možná proto nejsou součástí modelu žádné obtisky.


Závěr

Pramice si zcela jistě najde místo u vašich kitníků. Dokonce jsem velice zvědavý, až ji někde uvidím na výstavě zakomponovanou v nějakém dioramatu. Sám, až se pustím do stavby, tak určitě zveřejním fotografie hotové stavby - i když ještě nevím v jakém kontextu bude pramice použita.

Ondřej Kabelka
KPM Ostrava


Redakce ModelWebu děkuje firmě Plusmodel za poskytnutí vzorku pro recenzi.


Rubrika Dioráma - 1:35, Lodě, PlusModel | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.