1/72 – A4/V2 Prototypes – Special Armour

24.4.2015 - 2,538 přečtení

01.jpg
Po WalkAroundu, který vyšel v lednu, si dnes představíme samotný model, který vydala firma Special Armour v měřítku 1/72.

A4/V2 Prototypes

Petr "Chmell" Chmelík


Název: A4/V2 Prototypes
Měřítko: 1/72
Výrobce: Special Armour
Kat. číslo: SA72014


Jak jsem psal v úvodu WalkAroun na tuto střelu, která je exponátem Deutsches Museum v Mnichově vyšel na začátku tohoto roku zde na ModelWebu. Tento článek naleznete pod názvem A4/V2 – WalkAround

Dnes se podíváme na model samotný. Jeho recenze vyšla již před časem zde na ModelWebu (1/72 A-4/V-2 od Special Hobby), ale rozhodl jsem se výlisky znovu nafotit a odstartovat tím malou sérii recenzí na modely, které se točí okolo rakety A4/V2.


Úvod

Model samotný je balen do papírové krabice s bočním otevíráním. Přední část zdobí poutavý obrázek a na zadní straně jsou barevná schémata. Uvnitř pak nalezneme dva rámečky, čtyři PUR díly, obtiskový aršík a stavební návod.


Rámeček A

První rámeček obsahuje polovinu samostatné rakety, díly odpalovací rampy a části trysky.
Všechny díly jsou vylisovány čistě bez otřepů a propadlin.


Rámeček B

Ten ukrývá druhou část rakety, stabilizační křidélka, části trysky a drobné díly na odpalovací rampu.
Stejně jako u prvního rámečku je vše vylisováno prvotřídně.


Polyuretanové díly

Stavebnice obsahuje také čtyři PUR díly. Ty jsou odlity bez bublinek a jiných vad.


Obtisky

Menší aršík obsahuje především tři obrázky na tři prototypy, čísla na stabilizační plochy a proužky na tělo rakety. Vše je vytištěno kvalitně a bez chyb.


Návod

Pět stran formátu A5 nás seznámí stručně s historií předlohy na úvodní stránce. Druhá strana ukazuje rozmístění dílů a poslední tři strany ukazují samotný postup stavby. Vše je přehledné a nechybí i popis zbarvení.


Kamuflážní schémata

Model obsahuje čtyři atraktivní kamuflážní schémata prototypů 3, 4 a 5 a také jedno zbarvení v mixu prototypu a sériové střely.


Závěr

Velmi zajímavá předloha, která se firmě Special Armour opravdu povedla. Je potěšující, že firma nezůstala jen u tohoto modelu, ale postupně vydává i další, které jsou s touto raketou spojeny.
Příště se podíváme na A-stoffhänger "liquid oxygen tank" také od firmy Special Armour v měřítku 1/72.


Odpalovací rampa

Na samotnou raketu je fotografií dost, ale na odpalovací rampu jich již moc není a tak přináším alespoň tři dobové fotografie v různých konfiguracích.


Petr 'Chmell' Chmelík
KPM Plzeň


Rubrika Dioráma - 1:72, Special Armour, Technika - 1:72, Technika - Náhledy do krabiček | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.