1/48 Remove Before Flight FABRIC – Eduard

23.7.2014 - 2,713 přečtení

eduard_logo

Firma Eduard vydává další textilní doplněk k modelům v podobě praporků Remove Before Flight.

Odstraňte před letem!

Jaroslav "JaTro" Trojan

Doplněk: Remove Before Flight FABRIC
Výrobce: Eduard M.A.
Měřítko: 1:48
Katalogové číslo: 49068
Materiál: Lept a textilní materiál


49068 Remove Before Flight FABRIC 1/48

Na tvrdším papírku o rozměrech 45x30 mm je obsaženo šestnáct samostatně vyříznutých RBF praporků z mikroplastické fólie, která se chová podobně jako klasická látka . Z šestnácti kusů je pět se zkosenými hranami na straně očka pro uchycení. V sadě je také malá planžeta leptů s dvaceti díly (dva typy po deseti) představující provázek k uchycení praporku k letounu.

Samotný postup monáže není nijak složitý. Praporek jednoduše sloupneme pinzetou z papíru a vytvoříme malý otvor v místě naznačení. Před nasunutím praporku na úchyty z leptu (můžeme samozřejmě vytvořit i vlastní uchycení dle předlohy) je vhodné textilní díly promnout mezi prsty a po zpětném narovnání patinovat na lesklý základ silně naředěnými olejovými barvami. Po přestříkání matným lakem můžeme jako finální krok před aplikací na model provést drybrush.


Návod

K návodu není mnoho co psát - jednoduchý, přehledný. Na zadní straně je stručný návod v AJ. Návod lze stáhnout z webu výrobce.


Závěrem

Díky textilním dílům je výsledek mnohem reálnější v porovnání se skutečnou předlohou. Dle mého názoru vynikající doplněk, který mohu všemi deseti doporučit.


Jaroslav "JaTro" Trojan KPM Znojmo


Redakce ModelWebu děkujefirmě Eduard M.A. za vzorek pro recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.