(čeština) 1/72 Stříkací masky překrytů pro Breguet Bre.693/695 – MH Models

6.11.2019 - 664 přečtení

Fotka 003

Pomůcka pro snadnější barvení z dílny MH Models...

Kdo nemaskuje s námi,
maskuje proti nám

Jaroslav Supík


Úvodem

Fotka 003

Model: Breguet BRE.693/695 canopy airbrush mask for Azur/Special Hobby
Výrobce: MH Models
Měřítko: 1/72
Kat. č.: X72027


Když jsem v březnu psal náhled na stavebnici Bregueta Br.695AB.2, zapomněl jsem udělat zároveň náhled na masky, takže teď své opomenuti napravuji.


Popis

Masky jsou vyříznuty do průsvitné maskovací fólie. Trochu nás zarazí, že rozvržení přesně nekopíruje instruktážní kresbu, ale s použitím logického myšlení by k záměně částí dojít nemělo.

Před aplikaci jsem si orientaci usnadnil sloupnutím folie, kterou nepoužijeme. Další výhodou je, že se nám také usnadní odebírání jednotlivých části z nosiče. Vytipované části na své určené místo pasují relativně přesně, ale vyskytla se komplikace.


Masky určené pro díl CP9 mají špatně uvedené značení. Jejich správné umístění jsem zaznamenal do plánku formou poznámky.


Závěr

Vzhledem k nevýraznému rámováni překrytu ve stavebnici jsou masky nutnost. Proto je doporučují i přes dvě drobné komplikace vyžadující si zapojení šedé kůry mozkové.


Jaroslav Supík


Redakce ModelWebu děkuje firmě MH Models za poskytnutí vzorku k recenzi.Rubrika Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky, MH Models | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.