1/32 – Decals for F-5E Tiger II – Armycast

2.11.2019 - 391 přečtení

10

V létě se na trhu objevily nové obtisky od Armycastu zaměřené na netradiční uživatele letounu Northrop F-5E Tiger II.

The Tigers - F-5E in the world - 1/32

Oto Drobík


Název: The Tigers - F-5E in the world
Měřítko: 1/32
Výrobce: Armycast
Kat. číslo: ACD 32002


Náhled obtisků

V šáčku najdeme barevný návod a 2 archy obtisků. Obtisky jsou určené pro model F-5E Tiger II od firmy Kitty Hawk.


První se podíváme na obtisky, které jsou rozdělené na 2 archy, vetší barevný a menší je pouze černý. Obvykle si firma Armycast nechává obtisky tisknout u společnosti BOA Agency, které jsou špičkové. Tato sada ale byla vytištěná u firmy Profimodeller. Projevilo to na kvalitě? Bohužel musím říct, že ano.


Velké a barevné obtisky jsou vytištěné dobře, ale popisky jsou na tom hůř. Například kombinace černý podklad - žluté písmo - velmi špatně čitelné. Popisky v černé barvě jsou taky mírně rozpité, neostré. Není to vyložené tragédie, ale obtisky vytištěné u BOA Agency jsou lepší.

Sada nabízí sedm kamuflážních schémat. Od netradičního Maroka, přes Brazílii, Švýcarsko a Thajsko až po netradiční "CCCP" a Vietnam. Kamuflážní schémata jsou z mého pohledu zajímavá, najdeme známé uživatele jako Švýcary, tak "captured" F-5E v barvách bývalé SSSR a v barvách Vietnamu. Osobně se mi nejvíce líbí varianta s vietnamskými výsostnými znaky, protože přesně tento stroj je k vidění v muzeu v Kbelích.


V návodu je i seznam použitých barev s uvedením FS standardu a kódů GSI Gunze C.


Závěr

Obecně se mi líbí, že Armycast je snad jediná firma, která se nebojí vydávat obtisky na netradiční a "banánové" republiky. To samé platí u obtisků pro F-5E Tiger II. Bohužel, kvalita tisku v tomto případě není špičková. Není to katastrofa, ale není to ta špička, jako je u Armycastu obvyklé. Kontaktoval jsem zástupce Armycastu s dotazem, jak to bude do budoucna. Martin Černý mi sdělil, že chtěli zkusit jiného subdodavatele - Profimodeller - a bohužel i on je z výsledku mírně zklamaný. Potvrdil mi, že další produkty budou tištěny u současného hlavního dodavatelé obtisků - BOA Agency.


Oto "Otisaq" Drobík


Redakce ModelWebu děkuje firmě Armycast za poskytnutí vzorku pro recenzi.


Rubrika ArmyCast, Letadla - 1:48, Letadla - Obtisky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.