1/72 Náhradní obtisky – APC Decals

13.9.2019 - 1.159 přečtení

Fotka 005

Jste majiteli starých balení směrů a Kovozávodu? Pokud ano čtěte.

Sbohem Hradišťskoooo...

Jaroslav Supík


Název MiG-19S KP#4 Convair XFY-1 Pogo KP#33
Výrobce APC Decals APC Decals
Měřítko 1/72 1/72
Kat. č. APCR72010 APCR72005


Popis

Počítám, že málokdo z nás nemá ve svém kitníku ať již nasysleno či z nostalgie starší balení stavebnic Kovozávodů Prostějov, či jejich pozdější přebaly pod značkou Kopro a chtěli by jste si je z nostalgie i postavit, ale odrazují vás od stavby již zažloutlé a většinou i rozjeté obtisky.


Nyní tato zábrana padla díky firmě APC decals.


Dekály jsou balené v sáčku s přibaleným letákem o jejich aplikaci v češtině a angličtině.

Schéma na jejich umístění a zbarvení stroje obsaženo není, protože výrobce jen nabízí náhradu za aršík ve stavebnici a oboje je již součásti návodu ze stavebnice.


Tisk obtisku je kvalitní a bez přesazení barev vůči sobě. Při prohlížení detailu berte v úvahu, že například tečky na modré barvě nemáte pouhým okem šanci spatřit!


Aplikace

Protože je aršík celý pokryt krycí vrstvou laku, doporučují obtisky co nejpečlivěji obstřihnout či oříznout již před použitím. V horké vodě obtisk, povolí během chvilky a i bez chemie je schopen přilnout k povrchu a většinu z něj okopírovat. Rozhraní poli bude pod obtiskem nepatrně znatelné, ale všimnete si toho až při podrobnější prohlídce.


Hypersol pomohl obtisku okopírovat povrch doslova, a obtisk by měl vydržet během působení i lehký nechtěný dotek. Ovšem je otázkou zda jemné nerovnosti jsou dané povrchem, nebo pokusným zalitím Hypersolem.


Závěr

Výborná náhrada nekvalitních obtisků ze starých stavebnic, které mají ještě své kouzlo.


Jaroslav Supík


Redakce ModelWebu děkuje firmě APC Decals za poskytnutí vzorku k recenzi.Rubrika APC Decals, Letadla - 1:72, Letadla - Obtisky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.