1/72 – GBU-32 Non-Thermally Protected – EDUARD

8.1.2019 - 588 přečtení

672207_00

Výběr brassinové munice od Eduardu je velmi pestrý. Inteligentní pumy GBU-32 bez termoochrany patří k velmi rozšířenému typu, a proto se dostalo i na ně.

GBU-32

Roman "Travis" Henych


Název: GBU-32 Non-Thermally Protected
Výrobce: Eduard M.A.
Měřítko: 1/72
Kat. č.: 672207


Předloha

GBU-32 je zástupcem tzv. SMART munice. Na tělo obyčejné pumy je naroubován SMART set, čímž se z ní stává přesně naváděná munice. Munice bez termoochrany, která je obsahem této sady, je používána letectvem. Námořníci a mariňáci povětšinou užívají verzi pumy s termoochranou, kterou nedávno recenzoval můj kolega Tomáš Macourek. Pro zájemce o TTD doporučím tento krátký článek.


Balení

Průhledný blistr obsahuje návod, malou planžetku s plechy, obtiskový aršík a brassinové díly 8 pum + 8x4 kusy roznětek nebo záslepek


Brassiny a plechy

Odlitky jsou jako vždy v superlativní kvalitě, povrch pum je odlit ostře, povrch pumy je na měřítko velmi věrný. Když jsem viděl čtvrtkové sady, kde se SMART set tvaruje a nalepuje z plechu, obával jsem se, že se podobně bude lepit i sada v 1/72, ale naštěstí se moje obava ukázala jako lichá. SMART set je součástí odlitku pumy (a já jsem za to vděčný). Pro každou pumu jsou v setu čtyři možnosti osazení špičky různými typy roznětek nebo záslepek. Zadní část pumy poté doplníme koncovkami z plechu.


Obtisky a návod

Návod přehledně zobrazuje postup sestavení, aplikaci obtisků, zbarvení a barevný klíč. Obtiskový aršík je relativně malý. Obtisky jsou ostré, na můj vkus mají větší přesah laku.


Suma sumárum

Mé hodnocení? Jako vždy není co vytknout, jedná se o takřka definitivní doplněk. Nicméně speciálně u tohoto typu pum bych v balení přivítal i masky na oválné otvory SMART setu.

Roman "Travis" Henych


Redakce ModelWebu děkuje výrobci Eduard M.A. za poskytnutí vzorků k recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky, Novinky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.