(čeština) 1/32 Masky P-39 Airacobra – MH Models

15.12.2018 - 706 přečtení

MH models

MH Models vydává další ze sad masek v měřítku 1/32

Masky pro velkou Airacobru

Martin ´Černoch´ Černý


Název: Bell P-400/P-39D/Q Airacobra canopy mask
Měřítko: 1/32
Výrobce: MH Models
Kat. číslo: X32026


Úvod

Sada poslouží k vymaskování překrytu kabiny dvaatřicetinové Airacobry vyráběnou firmou Special Hobby a přebalovanou firmou Revell.


Pohled do sáčku

IMG_20181025_222457

Masky jsou baleny v ziplockovém sáčku s výrazným žlutým štítkem "přes celý sáček", který zároveň velice přehledně zobrazuje obsah masek. Za ním uvnitř najdeme návod na "papírku" podobného formátu, aršík s maskami.


Oproti jiným výrobcům jsou masky řezány do světle šedé folie typu Oramask. Osobně to nevidím jako závadu, s touto folií se mi pracuje i v případě masek velmi obdobně jako s kabuki páskou, bez rizika odchlípnutí masky na zakřivených plochách.


Pokud je přeci jen obava o dokonalé přilnutí masky ke složitým povrchům, postačí opatrné "nahřátí" umístěné masky např. fénem. Folie, respektive lepidlo, může postupem času povolovat a odchlípávat se. Pro dlouhodobější vymaskování, např. při stavbě, doporučuji použít některou z modelářských pásek a překryt vymaskovat nahrubo. Masky z folie použít až těsně před nástřikem.


Návod

Návod na relativně malém papírku je dostatečně přehledný a řekněme "návodný". Není problém se správným umístěním masek na kabinku. Překryt jsem vymaskoval opravdu během několik a málo minut. Masky sedí přesně. Okna vymaskovaná maskou v podobě lemu nezapomeňme vyplnit páskou či maskolem. Návod na toto neupozorňuje. Vím, to snad pochopí každý, nicméně v dnešní uspěchané době...Martin ´Černoch´ Černý


Redakce ModelWebu děkuje firmě MH Models za poskytnutí vzorku pro recenzi.


Rubrika Letadla - 1:32, Letadla - Doplňky, MH Models | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.