(čeština) 1/32 Tempest Mk.V – Special Hobby – Stavba

19.10.2018 - 1.056 přečtení

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stavební recenze stavebnice Tempest Mk.V od Special Hobby v měřítku 1/32.

Jeho veličenstvo Tempest pátý

Jiří Novis Novák


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Model: Tempest Mk.V Hi-Tech
Výrobce: Special Hobby
Měřítko: 1/32
Kat. č.: 32070


Motor

Jako první, co jsem na tomto modelu začal, bylo sestavení části motoru s přepážkou do přední části trupu. Z různých průměrů drátů jsem zhotovil kabeláž a rozvody. Na motor jsem nejdříve nanesl surfacer 1000 a pak jsem nabarvil motor černou barvou. Pak jsem dle fotek štětcem domaloval části motoru mosaznou a stříbrnou barvou. Celý motor jsem následně zaprášil, aby dostal vzhled používání. Před vložením motoru jsem zkompletoval a nabarvil přední část trupu s chladiči a vložil sestavu motoru do této části trupu.


Interiér

Už při stavbě verze Mk.II jsem si interiér rozdělil na sestavy, které jsem sestavil a nabarvil samostatně. Taktéž jsem nabarvil a napatinoval boční stěny trupu. Na palubní desku jsem jako u předchozí stavby. Obtisk bezvadně okopíruje naznačené přístroje. Nabarvené sestavy jsem jsem napatinoval a slepil dohromady. Na sedačku
pilota jsem nanesl poutací pásy, jejich umístění již bylo správně zakresleno v návodu, než tomu bylo u verze Mk.II.


Stavba - pokračování

Stavba pokračovala vložením interiéru do trupu a jeho uzavřením. Spoje jsem přetřel hustým surfacerem, přebrousil a obnovil nýtování.Následovalo nasazení křídel VOP, výškovek a směrovky. Jako další jsem si připravil přídavné nádrže. Po jejich slepení jsem zjistil, že jde o jiný typ nádrží, které byli používané na Tempestech. Otvory pro jejich usazení v křídlech jsem si odvrtala a budu doufat, že se nějaký výrobce smiluje a vyrobí druhý typ nádrží.


V této fázi jsem páskou zamaskoval motor a celý model nastříkal surfacerem 1000. Barvy kamufláže jsem zvolil od Tamiye, od GS mi přijdou tmavé. Nejdříve jsem nanesl spodní šedou a pokračoval vrchními barvami kamufláže. Po jejich nanesení jsem model stínoval silně naředěnou barvou spodních ploch, tu jsem použil na horní části. Pak jsem přidal kapku bílé a stínoval spodní plochy. Náběžné hrany křídel jsem nabarvil žlutou barvou Revell. Celý model jsem následně zalakoval.


Následovalo nanesení obtisků. Ty po přetření Softerem okopírují rytí a nýtování. Model jsem opět zalakoval lesklým lakem. Mezitím jsem si sestavil vrtuli, podvozek a nabarvil společně s kryty.

Výfuky jsem si nabarvil a napatinoval na nálitcích. Nejdříve jsem nanesl surfacer, následně Alclad a následně olejovou barvu Umbra pálená. Výfuky jsem následně odřezával z nálitku a lepil na motor.


Mezitím uschl lesklý lak, takže jsem přistoupil ke zvýraznění paneláže olejovou barvou Paynova šeď tmavá. Odřeniny jsem vytvořil pomocí stříbrné barvy Revell a pastelky Faber Castell. Celý model jsem zalakoval matným lakem Revell. Po zaschnutí laku jsem naředěnou olejovou barvou vytvořil zašpinění trupu od výfuků a na křídlech od zbraní. Tímto byl model dokončený.


Závěr

Na závěr mohu říci, že u Special Hobby odvádí perfektní práci. Stavby tohoto modelu jsou vidět jak u nás, tak i v zahraničí a o tomto modelu je víceméně vše již řečeno.


Jiří "Novis" Novák


Redakce ModelWebu děkuje firmě Special Hobby za poskytnutí vzorku k recenzi.

Rubrika Letadla - 1:32, Letadla - Stavební recenze, Special Hobby | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.