(čeština) 1/144 Detaily pro L-39 – Sun Detail

23.11.2016 - 2.023 přečtení

logo_SunDetail

Představujeme nového výrobce doplňků pro nejmenší měřítko. Sun Detail přináší tři odlévané sady pro odznáčkový Albatros.

Malý, ale šikovný...

Roman "Randalf" KrestaNázev: L-39 ovládací plochy | L-39 avionika | L-39 interiér
Měřítko: 1/144
Výrobce: Sun Detail
Kat. číslo: 4401, 4402, 4403
Určeno pro: L-39/139 Albatros, Mark I. models , 1/144

Sun Detail

00

Za novou značkou Sun Detail na našem trhu se skrývá kolega modelář, který na ModelFóru vystupuje jako vslunicko.


Kdo jeho stavby znáte, je vám jasné, že tohle je vyšší dívčí modelařiny, kdo neznáte, doporučuji dohledat, je to inspirativní a poučné. Takže i u doplňků z jeho dílny můžeme implicitně očekávat vysokou kvalitu. Nuže, tak se na to podívejme.


Ovládací plochy

Vychýlení ovládacích ploch decentně oživí každý model, i ten nejmenší. Navíc v případě Albatrosu by měly být výškovky vždy vychýleny nahoru a to nám umožní tato sada.

Vedle VOP s oddělenými pohyblivými plochami sada obsahuje i vysunuté klapky, což je další místo, které finálnímu vzhledu modelu znatelně pomůže.


Avionika

Příď Albatrosu skrývá pro modeláře mnoho zajímavých detailů, hlavně však přístrojové vybavení pod kryty.

Zde se do modelu sáhne více, kdy se odřízne celá příď a nahradí odlitkem s otevřenou avionikou. Kryty jsou pochopitelně součásti.


Interiér

Třetím do dnešního mariáše je vybavení inetriéru, kde vedle pilotního prostoru a propracovaných sedaček máme i naznačení lopatek kompresoru a trysku motoru.Závěr

Ve všech třech případech dostáváme povedené sady, které drobný modýlek posunou na vyšší úroveň a dokazují, že i měřítku 1/144 se dají dělat velké věci. Odlitky jsou bez viditelných kazů či bublin, docela ostré a svému účelu dostačující.


Na čam by se hodilo trochu zapracovat, jsou návody, které jsou skutečně spartánské, ale na druhou stranu, tohle není pro začátečníky a zkušený modelář snadno pochopí, co s kterým dílem má udělat.

Je sympatické, že naši vynikající modeláři se nenechávají své umění jen pro sebe, ale tímto způsobem pomáhají (hlavně nám méně zručným) k povedeným modelům. Tyto sady by určitě měly zajímat všechny příznivce měřítka 1/144, vřele doporučuji vaší pozornosti.


Roman "Randalf" Kresta
MK Apolo Kopřivnice


Redakce děkuje firmě Sun Detail za poskytnutí vzorků k recenzi.Rubrika Letadla - 1:144, Letadla - Doplňky, Sun Detail | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.