1/72 – Betonové panely – FOXMODEL

7.4.2016 - 2.708 přečtení

LOGO-FOXMODEL-NEW

Na letošní jihlavské soutěži jsem narazil na zajímavý doplněk v měřítku 1/72.

Betonové panely

Roman "Travis" Henych


Název: Betonové panely
Výrobce: BOXXEL s.r.o.
Měřítko: 1/72


O firmě

Výrobce firma BOXXEL s.r.o. z českých Budějovic se zabývá výrobou příslušenství pro diorámata ve třech hlavních měřítkách: 1/72(76), 1/48 a 1/32(35). Na stránkách www.foxmodel.cz naleznete celou nabídku počínaje travními porosty a konče třeba celými sety. Na letošní soutěži O Štít města Jihlava jsem si koupil dvaasedmdesátinový doplněk v podobě betonových panelů.


Balení

V plastovém blistru se nachází 4ks panelů. Balení neobsahuje žádný návod – ostatně ten ani není potřeba. Panely jsou vypodloženy papírovou vložkou a zadní stěnu blistru tvoří opět papírová zábrana s adresou výrobce a www stránkami.


Panely

Panely jsou z materiálu podobného sádře (výrobce u jiného svého výrobku udává, že jde o sádro beton), je ve hmotě probarven a jejich povrch má skvělou strukturu skutečných panelů. Šedo – černý materiál pak zároveň tvoří i příslušnou barevnost. Na panelech jsou po bocích i výkusy na oka, oka samotná však chybí. Samotné panely tak lze rovnou vzít a osadit je do diorámy, ale pokud nejste spokojeni třeba s barevností, lze je normálně patinovat, nebo jejich barvu ultumit třeba dalším nástřikem.


Suma sumárum

Malý drobný doplněk za rozumné peníze. Určitě stojí za pozornost každého dvaasedmdesátkáře, libovolně, zda dělá techniku, letadla, vrtulníky nebo třeba lokomotivy. Tento doplněk najde své uplatnění v podstatě kdekoliv.


Roman "Travis" Henych


Vzorek je zakoupen autorem recenze.


Rubrika Dioráma - 1:72, Dioráma - Doplňky, FoxModel | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.