1/72 Curtiss P-40E/VK-105 – RetrokiT

8.2.2016 - 3.285 přečtení

Retrokit

Myslíte si, že jste už viděli všechno? Obávám se, že mnohé ano, ale tohle pravděpodobně ještě ne...

Emerická polně upravená spárka
s motorem ze sojůzu!

Roman Randalf Kresta


Název: Curtiss P-40E with Klimov Engine (twin-seater)
Měřítko: 1/72
Výrobce: RetrokiT
Kat. číslo: PRS7202


Stavebnice

IF

Poněkud netradiční obal skrývá dva rámečky z šedého a jeden z průhledného plastu, pytlíček resinových odlitků plus návod a obtisky.

Základem modelu jsou nečekaně starší výlisky P-40E z produkce AZ modelu doplněné o resinové konverzní díly. Základní výlisky již něco pamatují, nicméně detaily jsou stále dostatečně ostré a celkově nepůsobí výlisky špatným dojmem.

Resinové konverzní díly jsou odlity přijatelně, nějaká bublinka se sice najde, ale nic, co by se nedalo vyřešit.


Odlitky jsou připraveny pro dvě konverze v jednom. Primárně jde o zástavbu motoru Klimov do původního draku P-40E, dodaného do SSSR v rámci Lend & Lease. Druhá část se věnuje druhému pilotnímu prostoru, který sovětští mechanici přidali za stávající.

Průhledné díly jsou čiré a nevykazují chyby.


Návod, obtisky a kamufláž

Stavební návod je tradiční černobílý AZ doplněný o prvky konverze. Návod je společný i jednomístnou verzi s motorem Klimov, která je rovněž v nabídce firmy RetrokiT.

Obtisky jsou na slušné úrovni a nevykazují chyby či přesazení.

Schéma kamufláže je k dispozici pouze na přebalu krabice a jen jako bokorys. Zbarvení představuje stroj od 196.IAP. ze zimy 1942-43, zdokumentováno na letišti Kapitolovo, leningradská fronta.


Hodnocení

Ano, pochopili jste správně, je to starý short-run s resiny, který bude třeba řádně přeříznout a doladit. Prostě nic pro sváteční modeláře a lepiče-sprejery. Jednoduše řečeno - tento ptáček bude vyžadovat poctivou ruční práci. Ostatně slogan na krabici:"real kit for real modelers", to říká snad dostatečně jasně.


Pokud se však do stavby pustíte, máte šanci získat neokoukaný model. Výchozí materiál je podle zlých jazyků dosud nejpřesnější P-40E ve dvaasedmě a k tomu polní úpravy z východní fronty dodávají výsledku určitý punc jedinečnosti.


Roman "Randalf" Kresta
MK Apolo Kopřivnice


Redakce Modelwebu děkuje firmě RetrokiT za poskytnutí vzorku k recenzi.Rubrika Letadla - 1:72, Letadla - Náhledy do krabiček, RetrokiT | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.