Vyjádření dovozce firmy AMK k recenzi na stavebnici Grumman F-14D Super Tomcat

4.10.2019 - 2 769 přečtení

IMG_4313

Dovozce firmy AMK zaslal redakci ModelWebu vyjádření k recenzi na stavebnici Grumman F-14D Super Tomcat. Abychom předešli spekulacím, redakce ModelWebu uveřejňuje reakci v plném znění.

Vážený pane Pastero,


na základě našeho včerejšího rozhovoru reaguji písemně na příspěvek páně Peleje na Vašem MODELWEBu.


Musím říci, že když jsem předával v Lysé panu Hátlemu krabici, nečekal jsem, že z toho vznikne tato nepříjemnost. Pana Hátla jsem upozornil na skutečnost, že modely dorazily v pátek v půl třetí a on je první v Evropě, který model dostává k recenzi! Zároveň jsem jej upozornil, že návody budou k dispozici až 2.10., a tedy ho žádám, aby s recenzí počkal, až bude vše kompletní. Nestalo se tak. Bohužel pro mne, bohužel pro AMK a bohužel i pro Vás, protože jste nedodrželi slovo.


Váš recenzent toto nevzal v potaz, ač mi pan Hátle včera osobně potvrdil, že na tuto skutečnost pana Peleje důrazně upozornil, neváhal věnovat několik řádků tomu, že ve stavebnici chybí návod.


Je mi líto, že v honbě za prvenstvím jste poškodili firmu jako je AMK. Protože málokterý čtenář této recenze se bude vracet k již jednou přečtenému, aby zjistil, že to vše bylo trochu jinak, než recenzent napsal.


Ostatně to není jediná nepřesnost autora. Další nesmysl, který zde tvrdí, je původ obtisků. Nevím kde k tomu přišel že obtisky jsou tištěny Cartografem, když nikde není, jak u nich bývá zvykem, jejich logo. Dekály pocházejí z Číny, tak jako celá stavebnice.


Když to shrnu, na rozdíl od recenzí např. pana Hátleho a dalších na Vašem fóru, které se snaží být objektivní a přesné, v tomto případě tomu tak není. Je to ušito "horkou jehlou" s cílem být za každou cenu první.


Přiznám se, že jsem v rozpacích jak postupovat dál, protože až doposud byla naše spolupráce vždy naprosto korektní. V každém případě bych přivítal, kdyby byl pro stavbu vybrán jiný Váš spolupracovník, neboť v práci pana Peleje jsem ztratil důvěru.


Neberte to v žádném případě jako snahu dovozce zasahovat recenzentům do jejich práce. To by mne mrzelo. Na druhou stranu musím bránit dobré jméno výrobce a výrobku, které bylo autorem recenze naprosto neprávem poškozeno.


S pozdravem


Ladislav Jareš
jednatel
Annetra s.r.o.Chci se osobně omluvit za informační zmatek, který kolem recenze na stavebnici Grumman F-14D Super Tomcat vznikl, a za uveřejnění neúplných a zavádějících informací. Bohužel jsem ze zdravotních důvodů nemohl osobně účastnit eDaye a těmto problémům předejít. Jako šéf-redaktor ModelWebu si velmi vážím možnosti dostat k recenzi velmi horkou novinku a ještě jednou se omlouvám za neobjektivní hodnocení problému s návody.


Za redakci ModelWebu
šéf-redaktor
Petr "DeSnek" PasteraRubrika AMK, Letadla - 1:48, Letadla - Náhledy do krabiček | 3 komentářů

Komentáře

3 odpovědí k článku “Vyjádření dovozce firmy AMK k recenzi na stavebnici Grumman F-14D Super Tomcat

 1. SpeedyJ napsal:

  Zdravím, jako normální modelář bych se chtěl zastat recenzenta. Tedy aspoň ohledně dekálů...
  Na fotkách je vidět logo firmy Furball, dovolím si citovat z jejich webu: Founded in January 2012, Furball Aero-Design's goal is to provide the enthusiast/ modeler with most accurate, well researched, and interesting decal sets available on the market. Our decal sets will always be jammed packed with multiple markings options and provide the modeler with the best value bar none. Each decal set is printed to the highest quality standards by the Hobby Industry's leading decal printer, Cartograf of Italy.

 2. Martin 'Černoch' Černý napsal:

  Dobrý den pane Jareši, s dovolením přidám i své vyjádření, protože model jsem předával spolus p. Hátlem recenzentovi. Ohledně vaší stížnosti na věty o návodu. Včera jsem telefonicky konfrontoval p. Hátleho, jaké přesné instrukce od Vás obdržel. Konstatoval, že pouze obecné upozornění, že ve stavbnici není návod. Toto sdělení jsme recenzentovi předali. Prosbu o odložení recenze jsem žádnou nedostal a model předal recenzentovi s upozorněním , že chybí návod. Zde nastal neštastný informační šum. Vinu podle mne nesou tedy obě strany rovným dílem.
  Obtisky: při závěrečné korektuře před vydáním recenze jsem já doplnil onu větu o tisku obtisků u Cartografu. Vycházel jsem i z výše uvedeného sdělení fa. Furball že své obtisky tiskne u Cartografu a předpokládal jsem , když byli dodavatel obtisků, že se tak stalo i v tomto případě. Má chyba za kterou se omlouvám. Asi měla tedy správně v recenzi zůstat věta: obtisky vytiskl neznámý výrobce....nevíme kde fa AMK své obtisky tiskne, na aršíku není žádné jméno výrobce. Za redakci bych se ohradil proti tvrzení že recenze byla šitá horkou jehlou. Není tomu tak. Pan Pelej měl volný čas a článek zvládl rychle. Na tom není nic divného. Za prací p. Pelejeho si stojím a nenechám se ovlivnit tlaky na odebrání modelu a předání ke stavbě někomu jinému. Model postaví p. Pelej. S pozdravem, Martin Černý, redakce Modelwebu.

 3. Petr Martinek napsal:

  Jestli je tady něco šité horkou jehlou, pak je to jedině onen model, na který všichni čekali už jako na Godota. Pan dovozce se tady staví na zadní kvůli návodu, což (abych mluvil za sebe) mě naprosto v recenzi nezajímá, ale o ostatních věcech se taktně mlčí. Celá recenze je tedy špatně, protože se objevila bez návodu? No potěš koště teda.

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.