1/72 Doplňky na MiG-21F-13 od firmy Modelsvit – Eduard

12.9.2019 - 689 přečtení

eduard_logo

Náhled na Eduardí doplňky pro model MiG-21F-13 od Modelsvitu 1/72.

Eduardí doplňky na MiG-21F-13
v měřítku 1/72

Jaroslav 'Tango' Hátle


01 PICT0151

V současné době na trh vstupuje model sovětské stíhačky MiG-21F-13 v měřítku 1/72 od ukrajinské firmy Modelsvit. Samotnou stavebnici sice ještě nemám, ale pokud mohu soudit podle nedávno vydané stavebnice MiG-21F od stejného výrobce, pak díly jsou vyrobeny technologií short-run, a to v kvalitě, která se v mnoha aspektech může rovnat s výlisky z kovových forem. Pro tento model si můžeme pořídit bižuterii od Eduardu, která nám pomůže výsledný vzhled modelu posunout na vyšší úroveň.


Lepty

Sada leptaných dílů má katalogové číslo 73680 a jmenuje se jednoduše MiG-21F-13 1/72. V sadě nalezneme dvě planžety, jednu barvenou, druhou v přírodní barvě mosazi a kousek filmu.

Barevná sada obsahuje díly kokpitu, jako palubní desku, boční pulty, rám pancéřového čelního štítku, pedály řízení, díly vystřelovací sedačky, upínací pásy a detaily rámu překrytu kabiny.

Nebarvená planžeta obsahuje detaily podvozků, jejich šachet a krytů, vnitřek výtokové trysky motoru, aerodynamické hřebeny a vířiče na horní stranu křídel, kolejničky vztlakových klapek, dvířka schránky brzdícího padáku i s padákovou šňůrou a další exteriérové detaily. Zapomenout nesmíme ani na spodní strany závěsníků a detaily podvěsné výzbroje a přídavné nádrže.

Z čirého filmu můžeme vystřihnout čelní pancéřové sklo a odrazové sklo zaměřovače. Nejsem si však jistý jestli čelní pancéřové sklo je ten pravý detail, který by měl být ztvárněn z leptu a fólie. Pancéřové sklo totiž v reále mělo tloušťku 62 mm, což v měřítku 1/72 dělá přibližně 0,86mm. Naopak ve fólii postrádám skla, která byla zasazená v bočních stranách konstrukce pancéřového skla. Ta totiž byla vyrobena z běžného plexiskla.

Součástí sady pochopitelně je i návod, tentokrát na pěti stranách.


Stříkací masky

První sada stříkacích masek nese katalogové číslo CX546 a název MiG-21F-13. Tradičně je vyřezána ze žluté lepenky Kabuki. Použijeme je při zamaskování překrytu kabiny, čelního pancéřového skla a disků podvozkových kol.

Druhá sada má číslo CX547 a jmenuje se MiG-21F-13 TFace. Od předešlých masek se tato sada odlišuje tím, že umožňuje zamaskovat překryt kabiny zvenčí i zevnitř.


Jaroslav 'Tango' Hátle
člen mafie SPL Liberec


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard M. A. za poskytnutý vzorek k recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.