1/48 F6F-3 – Profipack – Eduard

30.8.2019 - 844 přečtení

0212

Hellcat je potřeba pořád...

Další přírůstek do palubních stíhačů

Jan Starý


Krabička

Název: F6F-3
Kat. číslo: 8227
Měřítko: 1/48
Výrobce: Eduard


Eduard vydal další Hellcat ve verzi F6F-3. Pro spoustu z tato stavebnice není žádnou novinkou. Tento profipack obsahuje kromě plastových dílů i díly leptané a odlévané. Nechybí ani stříkací masky.


Plastové díly

Tato stavebnice je po konstrukční stránce velmi známá. Už několik let se vydává v různých variantách a kamuflážích. Přebalů, ať už se jedná o Profipack, Weekend edition, F6F-3 nebo F6F-5, vydal Eduard více než 10. Kamufláží je opravdu na výběr hodně.


Samotná stavebnice je velmi podařená a i přes opravdu velké množství vylisovaných rámečků si stavebnice zachovává velkou kvalitu. Sem tam najdeme nějaký malý otřep, nebo nepatrně posunutou dělící rovinu formy. Rytí i nýtování je všude stejné a nikde se neztrácí nebo by bylo zalité hmotou.

Rámeček A

Rámeček C

Rámeček E

Rámeček G


Rámeček H


Lepty

Na fotkách vidíme dva lepty. První je částečně barvený, ocelový a druhý je mosazný. Díly jsou určeny pro interiér, exteriér a motor. Určitě vylepší detaily v modelu. Barva je natisknuta téměř přesné, což je vidět na černých lemech přístrojů. Detaily jsou také velmi pěkné.


Resiny

Ve stavebnici nalezneme odlévaná kola. Oproti plastovým je to opravdu velký rozdíl. Tato odlévaná mají krásně detailní vzorek i disk. Plastová kola nemají vzorek žádný a detaily v disku také neoplývá. Na pár místech nalézám v dezénu malinkaté dírky po vzduchových bublinkách, ale nic tragického, co by nešlo lehce opravit.


Masky

Masky jsou neocenitelným pomocníkem, hlavně co se týče úsporou času s výrobou vlastních. Těmito maskami vymaskujete kola a překryt kabiny. Řezy jsou čisté, bez známek tupého nože.


Obtisky

Obtisky jsou vytisknuty Italskou firmou Cartograf. Soutisk, ostrost, detaily... to vše je v pořádku. Jediné čeho bych se obával tak je obtisk číslo 34, což je číslo 004, protože má celkem znatelný rastr.


Návod

Jakožto u každé stavebnice Eduardu je i tady návod v podání sešitu. Návod nám prozradí, jaké díly z rámečků použijeme, jaké z nich "zahodíme", jakou barvu kde použít a podobně. Škoda, že není částečně barvený, jak to někteří výrobci v poslední době dělají, což pomáhá při orientaci.


Kamufláže

Stavebnice nabízí pět kamuflážních schémat. Atraktivní jsou opravdu všechny. Stroj z letadlové lodě USS Princeton byl již vydán v jednom z předchozích přebalů, avšak s jiným číslem, tedy i pilotem. Ostatní kamufláže jsou "nové" a každý stroj je něčím jedinečný. Volbu kamufláží rozhodně chválím.


  1. F6F-3, Lt. Oscar Ivan Chenoweth, VF-38, Segi Point, ostrov New Georgia, září 1943
  2. F6F-3, Ens. Gordon Arthur Stanley, VF-27, USS Princeton (CVL-23), říjen 1944
  3. F6F-3, VF-8, USS Intrepid, léto 1943
  4. F6F-3, Lt. Lochridge, VF-34, ostrov Nissan, 1944
  5. F6F-3, OTU VF-2, NAS Melbourne, Spojené státy americké, říjen 1944


Jan Starý
SPL-Liberec


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku pro recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Náhledy do krabiček | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.