1/72 Masky pro Su-7BMK Modelsvit – Eduard

29.7.2019 - 458 přečtení

DSC_0154

Starší model od Modelsvitu se dočkal malé pozornosti ze strany obrnického výrobce...

Trocha ulehčení práce při barvení lokomotivy

Jakub "Kubouš" Jirásek


DSC_0154

Název: Su-7BMK 1/72 MODELSVIT
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/72
Kat.č.: CX543


Balení

V klasickém uzavíratelném sáčku nalezneme malý aršík předřazených masek ze všemi oblíbené žluté kabuki pásky a jednoduchý návod.


Aplikace masek

Pomocí masek si usnadníme barvení překrytu kabiny, přistávacích reflektorů a tradičně i kol, resp. disků kol. Zatímco některé masky obsahují jen kola hlavního podvozku, tyto obsahují i kolo příďové. Byť jsou masky určené pro stavebnici verze BMK, lze je s úspěchem aplikovat i na verzi BM (tak jsem učinil já). Verze BMK má totiž v reálu shodný podvozek s verzí BM, stejně tak i překryt kabiny, což i reflektoval Modelsvit ve svých stavebnicích. Aplikace masek je relativně bezproblémová a rychlá. Masky kol sedí to jak... no však víte co.

U masek překrytu mi maska na levou stranu čelního štítku vyšla proti pravé straně trochu větší, ale korekce ostrým skalpelem vše napraví. Odsuvnou část překrytu si pak modelář domaskuje páskou, maskolem či jiným přípravkem dle chuti.


Su-7 má tři přistávací reflektory, masky jsou však pouze pro 2, ty křídelní. Poslední maličký světlomet pod přídí si musíme zamaskovat sami.


Závěr

Čím jsem starší, tím víc si uvědomuji cennost masek, které šetří čas i práci. U Su-7 Modelsvitu jsou navíc nyní na trhu stavebnice z novějších várek, jejich detailnost je už lehce znehodnocena opotřebením formy. V případě překrytu už je rámování téměř ztracené, takže masky opravdu přijdou vhod pro pohodlné barvení.


Jakub "Kubouš" Jirásek


Redakce Modelwebu děkuje společnosti Eduard za poskytnutí vzorku k recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.