1/32 P-40N-1 Löök – Eduard

14.6.2019 - 580 přečtení

DSC_0484

Firma Eduard stále rozšiřuje řadu Löök - tentokráte o typ Curtiss P-40N/N-1...

Mrkneme se na to...

Martin 'Černoch' Černý


1/32 Löök Curtiss P-40N-1

DSC_0485

Název: Löök P-40N-1
Výrobca: Eduard
Měřítko: 1:32
Kat.číslo: 634009


V nabídce jsou dvě různé varianty palubních desky - pro verzi N a verzi N-1. Palubní desky se liší rozmístěním přístrojů, tudíž je lepší mít dopředu rozmyšlenou kamufláž se správnou variantou. Redakce dostala k dispozici palubní desku pro verzi N-1.


Aplikace je velmi snadná, po odříznutí odlitku se zamění za díl ze stavebnice. Palubní deska je odlita z probarveného polyuretanu, potištěna a přístroje zaskleny UV lakem.


Při normálním pohledu z běžné vzdálenosti vypadá Löök palubní deska velmi dobře. Při podrobnějším pohledu - zvětšení (hnidopich) je vidět, že sem tam není rámeček přístroje vystředěn a trochu šilhá nebo je vidět drobný rastr. Pro účely pro jaké je sada určena, tj. zavřít do trupu naprosto bez problémů použitelná sada.


DSC_0489

Pro srovnání, výlisek ve stavebnici má naznačené ručičky v přístrojích a další detaily. V kombinaci s dobře usazeným obtiskem tudíž velmi vážný protivník Löök palubní desky. Rozhodnutí je na každém, ušetřit čas, utratit nějaké peníze a mít skvěle vypadající doplňek, nebo ušetřit peníze, ztratit nějaký ten čas a mít skoro stejně dobrou palubní desku ze stavebnice.


Asi jste si všimli, že nepíši o leptech které jsou vidět na fotce. Pocházejí z limitky Eduard P-40N a podle mě jsou proti Löök palubce nebo palubce ze stavebnice propadající vzhledem i svou placatostí. Vyfotil jsem je pouze pro porovnání.


Součástí sady jsou upínací pásy z řady Steel, čili ocelové, potištěné. Vzhledově není pásům co vytknout, zbývá provést lehkou patinu a šup do interieru.


Návod

DSC_0486

Stručný, jasný, nebude dělat nikomu problém podle něj díly umístit.


Martin 'Černoch' Černý
KPM Kaznějov


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard M.A. za vzorek k recenzi.


Rubrika Eduard, Letadla - 1:32, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.