1/72 R-13M střely s pylony pro MiG-21

15.4.2019 - 547 přečtení

672188

Rozšířená sada střel R-13 pro MiG-21

Sada rozšířená o pylony

Jan Starý


672188

Název: R-13M střely s pylony pro MiG-21
Kat. číslo: 672188
Měřítko: 1/72
Výrobce: Eduard


Nyní se podíváme na druhou sadu střel R-13, které vydal Eduard pro svoji stavebnici MiG-21. Tato sada je totožná jako předchozí, jen je rozšířena o pylony. První sadu naleznete na našich webových stránkách pod tímto odkazem.


Odlévané díly

Jak jsem již psal v úvodu, díly jsou naprosto stejné jako v předchozí sadě. Tedy čisté a detailním avšak stejně pokroucené. Bude tedy potřeba je s velkou opatrností narovnat v horké vodě. Plastové díly jednoduše vyměníte s plastovými a to samé platí i pro pylony. Jen je třeba odlévané díly očistit a narovnat dle potřeby a pak už jen dát na příslušná místa.


Leptané díly

Ani v leptech nejsou žádné změny. Planžeta je stejná, tedy obsahující křidélka a díly pro lepší vzhled střel.


Obtisky

Arch s obtisky je taktéž shodný. Jak co se týče zpracováním kvality tak i výrobcem. Tedy poměrně pěkné, bez zjevných rozpitých barev a jsou vyrobeny u firmy Eduard.


Návod

Tady už je nepatrný rozdíl, který spočívá v rozšíření návodu o již zmíněné pylony. Je zde popsáno který díl kam patří, stejně tak umístění obtisků a leptaných dílů.


Aplikování leptů

Vzhledem ke stejným střelám pro obě sady, tak i tady jsou malá nebo materiálem slitá místa pro nalepení leptaných křidélek. Řešením je například proškrábnutí příslušných míst nebo odstřižením výčnělku na leptaném dílu a lepit na tupo. To už záleží na každém modeláři.


Jan Starý


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku pro recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - Doplňky, Letadla - Náhledy do krabiček | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.