1/48 Doplňkové sady na MiGy-21 – Eduard

9.4.2019 - 434 přečtení

eduard_logo

Doplňkové sady Eduard na MiGy-21 v měřítku 1/48. Celkem jich je šest, po třech od každého druhu.

(3 + 3) x 21 = ...

Jaroslav Hátle


Eduardím nosným tématem na poli, zvaném MiG-21, je v posledním roce výborná stavebnice MiG-21MF v měřítku 1/72. Nicméně Eduard se po několika letech od vydání vrátil i ke čtvrtkovým stavebnicím jednadvacítky a vydal nové doplňkové sady.


FE 952 - MiG-21MF seatbelts STEEL
FE 953 - MiG-21PF seatbelts STEEL
FE 954 - MiG-21PFM seatbelts STEEL

První tři sady obsahují barvené upínací pásy sedaček, vyleptané z ocelového plechu tloušťky 0,10 mm (pokud moje digitální posuvka, bez vyznačeného kalibračního stavu, nelže). Jednotlivé sady jsou určeny pro verze MiGu-21 PF, PFM a MF, ale samozřejmě půjdou použít i pro jiné varianty, používající shodné typy sedaček.


V návodu pro MiG-21PF mě poněkud znepokojilo, že kresba v návodu znázorňuje sedačku KM-1, ačkoli PéeFko mělo sedačku SK-1. Snad to je jen chyba grafiky a leptané pásy budou sedět i na model sedačky SK-1.
EX 636 - MiG-21MF TFace
EX 637 - MiG-21PF TFace
EX 638 - MiG-21PFM TFace

Druhá trojice doplňků představuje přeřezané stříkací masky pro stejné varianty jednadvacítky. Masky jsou tradičně vyřezány ze žluté lepící pásky kabuki a poslouží nám především k zamaskování skel překrytu kabiny, ale i k zamaskování periskopů, přistávacích světlometů či některých dielektrických krytů.


Podstatné na těchto sadách je to, že skla překrytu kabiny těmito maskami můžeme zamaskovat nejen zvenčí, ale i zevnitř. Odpadá tak nezábavné vyřezávání vlastních masek pro vnitřek překrytu.
Jaroslav 'Tango' Hátle
člen mafie SPL Liberec


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard M. A. za poskytnutý vzorek k recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.