1/48 Doplňky pro Heinkel He 111 H-6 ICM od Eduardu

7.1.2019 - 822 přečtení

000

Někdy v létě 2018 vydala ukrajinská ICM nádhernou stavebnici He 111 H-6. V průběhu roku vydal Eduard několik sad doplňků na tento kit. Pokusil jsem se na ně připravit pro Vás náhled na tyto sady. Koukneme se teď na ně.

Recenze

 
Název: Heinkel He 111 H-6 masky
Výrobce: Eduard
Materiál: Kabuki
Měřítko: 1:48
Kat.číslo: EX598
Určené pro: ICM Heinkel He 111 H-6

 
Klasické balení s návodem a 2 aršíky Kabuki pásky, ve které jsou vyřezány díly pro zamaskování koleček podvozku a veškeré zasklení letadla. Že je to opravdu hodně maskování a to i na vypouklých plochách, masky opravdu ušetří hodně práce. Zkušebně jsem jich několik aplikoval a sedí opravdu přesně. Tato sada je asi opravdu naprostou nutností.

 

Název: Heinkel He 111 H-6 ocelové pásy
Výrobce: Eduard
Materiál: Ocel
Měřítko: 1:48
Kat.číslo: FE905
Určené pro: ICM Heinkel He 111 H-6

 
Tato ZOOM sada obsahuje kromě návodu jeden aršík ocelových barvených leptů. Jsou zde pásy pro pilotovu sedačku, dále upínací pásy pro navigátora a sedák pro hřbetního střelce. Barevné pásy mají naznačeno šití a jsou decentně stínovány. Sada doplňuje stavebnici, protože v ní nejsou tyto doplňky vůbec, ani v dekálu, obsaženy.

 

Název: Heinkel He 111 H-6 interiér
Výrobce: Eduard
Materiál: Plech
Měřítko: 1:48
Kat.číslo: FE904
Určené pro: ICM Heinkel He 111 H-6

 
V této druhé sadě ZOOM najdeme nejdůležitější doplnění proskleného kokpitu letounu. Je zde spousta panelů, přepínačů a páček pro dovybavení interiéru. Palubní přístroje jsou zakápnuty čirým lakem, pro imitaci zasklení. Sada neobsahuje poutací pásy. Tato sadu bych doporučil, do toho “skleníku” je opravdu hodně vidět. Pro porovnání je zde například palubní deska.

 

Název: Heinkel He 111 H-6 radiovybavení
Výrobce: Eduard
Materiál: Plech
Měřítko: 1:48
Kat.číslo: 49905
Určené pro: ICM Heinkel He 111 H-6

 
Tato sada obsahuje 2 planžety leptů, jeden barvený a druhý arch nebarvený. Obsahuje díly radiovybavení a spoustu leptíků pro vybavení interiéru, zaměřovače zbraní, bočnice zásobníků a různé řemení. Sada je pro náročnější stavitele. Spoustu z toho nebude asi ani vidět...

 

Název: Heinkel He 111 H-6 interiér přídě
Výrobce: Eduard
Materiál: Plech
Měřítko: 1:48
Kat.číslo: 49904
Určené pro: ICM Heinkel He 111 H-6

 
Tato sada obsahuje opět 2 planžety leptů, jeden barvený a druhý arch nebarvený. První aršík je shodný s výše zmiňovaným setem FE904. Druhý aršík obsahuje spoustu leptíků pro vybavení interiéru, zaměřovače zbraní, jejich držáky, popruhy, bočnice zásobníků a různé řemení. A opět sada neobsahuje upínací pásy. Sada je pro náročnější stavitele. Jak zmiňuji, je vlastně průnikem sady ZOOM na interiér a sadou na radiovybavení. Doporučuji podívat se na web výrobce do návodů a ujistit se, co se Vám více hodí…

 

Název: Heinkel He 111 H-6 exteriér
Výrobce: Eduard
Materiál: Plech
Měřítko: 1:48
Kat.číslo: 48957
Určené pro: ICM Heinkel He 111 H-6

 
Poslední sadou je exteriér a obsahuje opět 2 planžety leptů, obě nebarvené. První aršík obsahuje vnitřky podvozkových šachet, vnitřky krytů podvozku a spoustu drobností. Druhý aršík obsahuje chladiče, doplňky na dovybavení hlavních podvozkových nohou a dílky na dovybavení pum. Pro srovnání několik fotografií s plastovými díly…

Závěrem

Všechny sady doporučuji, záleží ale na tom, jací jste modeláři, jestli Vám nevadí, že spousta doplňků nebude vůbec vidět, ale “bude tam”, pak neváhejte… Většině z Vás postačí sady ZOOM a masky.

Vladimír Šuma
KPM Kaznějov

Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard M.A. za vzorky k recenzi

 

 

Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.