1/48 Fw 190A-5, Brassin Undercarriage legs – Bronze

21.12.2018 - 752 přečtení

6039759936_ed5d263263_b

Firma Eduard vydala pro svou stavebnici Fw 190A-5 v měřítku 1/48 bronzové odlévané podvozkové nohy...

Konečně pořádné podstavce...

Martin ´Černoch´ Černý


Úvod

DSC_0082

Název: Fw 190A-5, Brassin Undercarriage legs - Bronze
Měřítko: 1/48
Výrobce: Eduard
Kat. číslo: 648436


Z bronzu odlité podvozkové nohy se vyznačují nejen vyšší pevností, ale jsou detailněji zpracovány v porovnání s plastovými ze stavebnice. Součástí sady jsou i nové, z resinu odlévané podvozkové kryty.


Obsah

Blistr obsahuje dva odlitky z bronzové slitiny a čtyři polyuretanové odlitky.

Odlitky jsou zhotoveny krásně, detailně, bez kazů. Podvozkové nohy jsou odlity včetně protistřihových nůžek a hadice hydrauliky. Pouze přes pístnici ji bude potřeba doplnit. Opatrnost bude potřeba při oddělování PUR dílů od nálitku s množstvím podpěrných bodů. Opatrným řezem žiletkovou pilkou a opatrné začištění a za chvilku je hotovo. Odlévané nohy není v podstatě potřeba začišťovat, maximálně lehce srazit stopu po dělení formy na pístnici. Pár fotografii porovnání s díly ze stavebnice.

Pro ukázku použití na modelu jsem si vyfotil Fw 190A-4 z týmu Carrot Eaters z letošního Iron Bunnyho. Jedná se sice o sadu pro model Fw 190A-4. kde pístnici kryje manžeta, ale jako názorná ukázka, jak vypadá tento typ sady na modelu, stačí.


Návod

Standardní, v tomto případě není co vytknout.


Závěrem

Sada najde své opodstatnění zejména u rozkrytovaných modelů, kde vyšší váha modelu může způsobit časem nějakou tu deformaci podvozků.


Podle mne se vyplatí i tak. Zvýší se pocit klidu ohledně podvozků a zejména odpadne začištování a dodělání některých detailů na plastové díly, o mnohem lépe zpracovaných podvozkových krytech nemluvě.


Martin ´Černoch´ Černý
KPM Kaznějov


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard MA za poskytnutí vzorku pro recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.