1/72 MiG-21MF Correct Radar Nose – Quickboost

11.12.2018 - 771 přečtení

IMG_3093

Opět se vracíme k letošní novince od firmy Eduard a sice k modelu MiG-21MF v měřítku 1/72. Dnes se podíváme na další opravný set z produkce firmy Aires v řadě Quickboost - radarový kužel. V nedávno recenzovaném opravném setu trysky na stejný model jsem se rozepsal o stavebnici a koncepci řady Quickboost.

Špičková práce?

David Lengyel


Název: MiG-21MF Correct Radar Nose
Měřítko: 1/72
Výrobce: Aires / Quickboost
Kat. číslo: QB 72 588


Obsah sady

Doplněk v podobě světle šedého odlitku je dodáván v celofánovém sáčku s jednoduchým návodem. Stejně jako v případě trysky se i zde jedná o výměnu dílu (D56), takže veškerá práce s kuželem spočívá pouze v oddělení technologického nálitku, nabarvení a usazení do modelu. Odlitek je oproti stavebnicovému výlisku o něco ostřejší a v zadní části nechybí perforace, jako na předloze a vybrání pro správné usazení. Vzhledem k měřítku a umístění kuželu na modelu však tyto hezké detaily příliš nevyniknou. Odlitek pasuje do protikusu (díl D68) v modelu poněkud těsně, na druhou stranu se tak alespoň nemusí lepit, což je při instalaci do prakticky hotového modelu spíše výhoda. Odlitek je prostý jakýchkoliv vad a kazů. Nenašel jsem žádné bublinky ani deformace.


Stavba

Až potud k doplňku nemám žádné výhrady - snad až na absenci návodu k barvení, ale přece jen jde o výměnu dílu, tudíž návod ve stavebnici postačí. Co mě ovšem zaráží, je fakt, že největší neduh stavebnice - příliš silný prstenec vstupu vzduchu k motoru - zůstal v této sadě opomenut. Přitom Aires srovnatelný doplněk uvedl v podobě zmiňované trysky a koncového dílu trupu. Není to tedy vyloženě závada této sady, nicméně s tenkým prstencem by byl doplněk mnohem atraktivnější.


Verdikt

Vzhledem k nepatrným rozdílům ve srovnání se stavebnicovým dílem je přidaná hodnota tohoto doplňku poněkud diskutabilní. Kužel stojí sice pár korun, ale výsledek je prakticky totožný, jako při použití lisovaného dílu ze stavebnice. Využití tak může najít spíše v případě, kdy se vám do ruky dostane jeden z prvních modelů MiG-21MF, které měly problém s kvalitou lisování, která se projevila neostrým kuželem.


David Lengyel,
PMC Praha


Redakce ModelWebu děkuje firmě Aires za poskytnutí vzorku pro recenzi.Rubrika Aires, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky, Quickboost | 1 komentář

Komentáře

1 odpověď k článku “1/72 MiG-21MF Correct Radar Nose – Quickboost”

  1. Aeromodelar napsal:

    Pokud jde o ten kužel ve stavebnici, tak postupem času jsem shromáždil do svého kitníku těchto jednadvacítek rovných dvacet a vlivem rozdílného způsobu balení je několik špiček kuželů deformováno.

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.