1/72 Ju-87B-2/R2 doplňkové sety – Eduard

8.8.2018 - 804 přečtení

Fotka 011

Náhled na leptané díly a masky určené pro Ju 87 od Airfixu.

Doplňky pro Ju-87B-2/R2

Jaroslav Supík


Úvodem

Stavebnice Junkersu Ju 87B-2/R2 byla již představená a nyní se mi do rukou dostaly doplňky firmy Eduard.


Zoom

Model: Ju 87B-2/R2 "For AIRFIX kit"
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/72
Kat. č.: SS633


Jedná se o barvenou planžetu mající za úkol vylepšit prostory osádky a tento záměr se podle mě vydařil. Kromě obligátních poutacích pásu, bude přínosným vylepšením palubní deska, která ve stavebnici je plochá a přístroje jsou jen jako obtisk, což hlavně při otevřeném překrytu bude působit rušivě.


Kyslíkové láhve budou mít své perforované držáky a díky dílu 9 nemusíme řešit stopu po vyhazovačí na díle B22. Dále doplníme různé kastlíky a nahradíme čela radioaparatur.


Osobně si myslím, že lépe vybavený kokpit by už byl jen s pomoci resinového setu.


Rozšířená sada

Model: Ju 87B-2/R2 "For AIRFIX kit"
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/72
Kat. č.:73633


Kromě výše popsaného s její pomoci navíc vylepšíme viditelná čela zásobníku a všechny zásobníky doplníme o manipulační poutka. Dále můžeme nahradit táhla pohyblivých ploch, doplnit vnitřní rám na pevné střední části překrytu E05 a doplnit detail rámu na díl E02.


Zde si dovolím upozornit, že tento díl patří na vnitřní část tohoto dílu, což z návodu není moc patrné a hlavně logicky tyto díly lepte až po nabarvení příslušnou interiérovou barvou.


Masky

Model: Ju 87B-2/R2 "For AIRFIX kit"
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/72
Kat. č.:CX513


S jejich pomoci vymaskujeme veškeré čiré díly ve stavebnici a disky kol včetně ostruhového.
Zkusil jsem namátkově některé části překrytu vymaskovat a sedí přesně. Akorát je třeba dávat pozor jejich umístění, protože rámováni překrytu nemá úplně ostré hrany což se mi stalo u čelního štítku viz šipka a také je třeba si dat pozor na orientaci masek, hlavně na středovém dílu prosklení. Po pootočení již masky navazuji.


Závěr

Pokud bych si měl zvolit jen jedinou z těchto tři sad, vzal bych určitě masky, neboť maskovat skleník s neostrým rámováním je spíš za trest. Výtěžnost vzhledem ke kvalitě stavebnice zde vidím skoro stoprocentní, jen by ještě někdo mohl udělat z resinu aspoň ještě kola a sedadlo střelce.


Jaroslav Supík


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku k recenzi.


Rubrika Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.