1/32 THawker Tempest Mk.VI, Eduard doplňky

21.7.2018 - 792 přečtení

Hawker_Tempest – kopie

Šestka na plech

Tempest Mk.VI a doplňky z Obrnic

Martin 'Černoch' ČernýStavebnice: Tempest Mk.VI Zoom
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/32
Katalogové číslo: 33191

Zoom

Planžeta obsahuje leptanou, barveně tištěnou palubní desku, boční panely s ovládacími prvky, páku pro odsun překrytu a drobné páčky na palubní desku a boční pultíky. U palubní desky jsme postřehl svým vzhledem drobnou ale významem důležitou inovaci. Budíky jsou zaskleny kapičkami UV laku a po přiložení svrchní části palubní desky vznikne dokonalá imitace zasklení. Doufám, že se tato inovace přenese tako do jiných meřítek. V tomto obr měřítku je už okem vidět nepatrný rastr, či spíše krupička na povrchu barevou potištěných dílů. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že Vás to bude zajímat pouze při vybalení leptů ze sáčku.....postačí dva jednoduché triky jak tuto noční můru modelářů zahnat. 1)- přestříkat svrchní díl desky matným lakem. 2)- vlepit díly do modelu a pak si schválně spoičítejte, kolikrát se na tu desku vlastně podíváte v průběhu další stavby. Rozšířená sada o druhou planžetu a další díly do interiéru jako je nová sedačka, posuvné kolejnice pro překryt, detaily zaměřovače atd. je obsahem sady č. 32396
Stavebnice: Tempest Mk.VI Seatbelts Steel
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/32
Katalogové číslo: 33192

Seatbelts

Název sady jasný - upínací pásy. V planžetě jsou pro jistotu pásy dvojmo. Pokud uspějeme s aplikací na první pokus, máme pásy i na další model. Pásy jsou v barevné úpravě, tisk je jemný, prošití zřetelné a ostré. Stačí dodat lehkou patinu a výsledek bude výborný.
Stavebnice: Tempest Mk.VI Mask set
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/32
Katalogové číslo: JX 215

masky

Důležitou položkou pro každý model jsou vykrývací masky. Ani Tempest o ně není ochuzen. Mimo usnadnění nástřiku kabinky, sada obsahuje masky pro usnadnění nástřiku hlavních kol a ostruhy a dále masky pro zakryté čirých dílů pozičních světel, barevného signálního semaforu a přistávacího světlometu .

Stavebnice: Tempest Mk.VI Flaps set
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/32
Katalogové číslo: 32423

klapky

A to nejlepší nakonec.....sada vztalkových klapek je opravdu maxi planžeta. Složení klapek podle graficky srozumitelného návodu nebude těžké. Náročnější bude pouze ohnutí spodní části žeber do výsledného profilu L. Vzhledem k celkové velikosti sestavy mám obavu, že tady asi vteřinák končí a nejspíš nastoupí na prolepení žeber se základnou řídký epoxid nebo ještě lépe pájení.


Zhodnocení

Sady, které se ke mě dostaly, najdou využití v modelu na 95% (oněch pět procent to je sichr, vždycky se něco najde co je zbytečné použít). Určitě neprohloupíme zakoupením větší nebo i jen Zoomové leptané sady, zcela určitě pásy (tedy pokud neholdujeme konkurečním výrobkům). To samé platí pro sadu masek. Klapky si nejspíš pořídí jen opravdoví odvážlivci.


Martin 'Černoch' Černý


Redakce ModelWebu děkuje firmě Edurd za vzoreky k recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:32, Letadla - Doplňky, Novinky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.