1/48 F-8 Crusader wheels – Eduard

15.7.2018 - 350 přečtení

IMG_2711

Půl roku po vydání limitované edice kitu Crusader uvedla firma Eduard na trh resinové doplňky určené pro čtvrtkový model F-8 ze stáje Hasegawa. Jako první se mi do ruky dostala odlévaná kola.

Pár koleček navíc

David Lengyel


Název: F-8 Crusader wheels
Měřítko: 1/48
Výrobce: Eduard
Kat. číslo: 648387


Obsah

Doplňkový set je dodáván ve standardním blistru, v němž najdeme kromě světle šedých resinových odlitků také stříkací masky, obtisky a samozřejmě návod.


Po oddělení kol a disků od technologických nálitků a začištění dílů získáme perfektně odlité zmenšeniny předlohy. Ve srovnání s plastem jsou detaily výraznější a lépe čitelné. Kola hlavního podvozku jsou navíc osazena brzdami, které v původním kitu chybí.


Odlitky jsou bez kazů až na poměrně velkou bublinu, která vznikla v místě nálitku u jednoho z hlavních kol. V případě, že by se bublina objevila na jiném místě, neváhal bych se obrátit na zákaznickou podporu firmy Eduard, se kterou mám nejednu dobrou zkušenost.


Stavba

Vzhledem k tomu, že se u tohoto doplňku jedná o prostou výměnu dílů, nečiní stavba žádné potíže ani průměrně zručnému modeláři. Kola stačí jen nastříkat černou barvou či surfem, použít masky před aplikací bílé barvy a po nastříkání disků je téměř hotovo.


Přiložené obtisky s popiskami disků jsou vítaným oživením už tak parádního doplňku.


Závěr

Typ F-8 Crusader nelétal ověšen hrozny výzbroje a navíc se jednalo o hornoplošník, takže na všechna kola podvozku je dobře vidět. Odlévaná kola tedy jistě přijdou vhod, neboť se jedná o pěkný detail, který se na modelu rozhodně neztratí.


David Lengyel,
PMC Praha


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku pro recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.