1/72 MiG-21MF kola – Eduard

12.7.2018 - 510 přečtení

IMG_2905-2

Horká novinka v podobě MiG-21MF vypadá skvěle už v krabičce, přesto jsme se dočkali řady odlévaných doplňků, kterými detaily modelu můžeme ještě pozvednout. Dnes se podíváme na vzorek pneumatikám.

Dvojitá dávka kol pro MiG-21

David Lengyel


Název: MiG-21MF kola
Měřítko: 1/72
Výrobce: Eduard
Kat. číslo: 672182


Nejprve se podíváme na lisované díly dostupné ve stavebnici. Jak je z fotek níže patrné, detaily jsou sice přítomny, ovšem ne v tak ostré podobě, jako v případě odlitků. Mimo jiné také chybí jakýkoliv náznak vzorku pneumatiky.


Obsah

Doplněk je zabalen v tradičním blistru, v jehož útrobách nalezneme odlitky dvou různých typů kol, stříkací masky a také návod. Při srovnání odlévaných dílů s jejich lisovanými protějšky je výrazně lepší detail patrný hned na první pohled. Reliéf disků je mnohem lépe čitelný a ostrý. Pneumatiky mají jemný vzorek a to i v případě menších příďových kol. V mém případě byly odlitky prosté jakýchkoliv kazů.


Stavba

Technologické nálitky jsou umístěny ve spodní části pneumatiky a jejich oddělením a začištěním zároveň získáme dosedací plochu, na které bude kolo stát. Vnitřní strany disku jsou opatřeny otvorem pro usazení hřídele podvozkové nohy, který svým tvarem pomůže k natočení disku do správné polohy. Kola je třeba patřičně nabarvit, v čemž pomohou přiložené stříkací masky pro obě sady kol. Výsledný detail doplníme drátkem, který znázorňuje hadici a po připevnění kol na podvozek máme hotovo.


Závěr

Typ MiG-21 má kola otočená brzdami ven a na tento detail je i s podvěšenou výzbrojí dobře vidět. Rozdíl oproti podvozkovým kolům z krabičky je opravdu znát a navíc se jedná v zásadě o pouhou výměnu dílů. V tomto případě navíc dostaneme v jednom setu kola pro dva stroje, takže tento výrobek jednoznačně doporučuji.


David Lengyel,
PMC Praha


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku pro recenzi.


Rubrika Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.