1/72 MiG-21MF výstupní trysky – Eduard

10.7.2018 - 674 přečtení

IMG_2906-2

Horká novinka v podobě MiG-21MF vypadá skvěle už v krabičce, přesto jsme se dočkali řady odlévaných doplňků, kterými detaily modelu můžeme ještě pozvednout. Dnes se podíváme na výstupní trysku.

Žhavý konec MiG-21

David Lengyel


672181 1/72 MiG-21MF výstupní trysky

Název: MiG-21MF výstupní trysky
Měřítko: 1/72
Výrobce: Eduard
Kat. číslo: 672181


Doplněk je dodáván v dobře známém průhledném blistru, v němž nalezneme úhledně zabalené šedé odlitky, planžetku s lepty a návod k sestavení. Detaily jsou ve srovnání s lisovanými díly podstatně lépe čitelné a ostřejší. Zejména v komoře přídavného spalování oceňuji absenci spoje a celistvost žebrování, která je u lisovaných dílů narušena právě podélným spojem. Všechny tři díly jsou odlity precizně bez jakýchkoliv vad a deformací.


Stavba

Oddělením technologických nálitků získáme tři díly, které je třeba zasunout do sebe. Všechny části jsou opatřeny usazovací ploškou, která má zajistit správnost vzájemného postavení dílů. Oproti minulosti jsem zde narazil na poněkud větší vůli, nicméně nejedná se o nic nepřekročitelného. Mírně mě překvapila absence plošky na lemu dílu R20 (plynová turbína), která na stejném dílu ve stavebnici nechybí. Rovněž prstenec trysky nepřilehl k lemu komory přídavného spalování úplně dokonale a bylo třeba jej mírně zabrousit a srazit hrany. I tak jsem se při instalaci koncového dílu trupu nevyhnul mírnému násilí. Nakonec však vše zapadlo skvěle.


Závěr

I v tomto případě se jedná víceméně o výměnu dílů ze stavebnice. Prstenec trysky je sice trochu utopen v zadní části trupu, ale patřičným nabarvením kovovými odstíny může v tmavém otvoru zasvítit. Na dobrém světle je vidět i část komory přídavného spalování, kde se díky odlitku neskví spoj, jako u dílu ze stavebnice. Stavebně se nejedná o žádnou náročnou disciplínu, je tedy na každém modeláři, aby zvážil výši investice do doplňku, z nějž snadno získá detail, který bude obdivován jen z části. Pro úplnost níže doplňuji fotografie lisovaných dílů ze stavebnice.


David Lengyel,
PMC Praha


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku pro recenzi.


Rubrika Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.