1/72 D.H.100 Vampire F Mk.3 – Special hobby

27.4.2018 - 1 267 přečtení

Fotka 001

Firma Special Hobby vydala reedici stavebnice stroje De Havilland D.H.100 Vampire F Mk.3 v měřítku 1/72...

Další De Havillandův krvesaj.

Jaroslav Supík


Fotka 001

Model: D.H.100 Vampire F Mk.3
Výrobce: Special hobby
Měřítko: 1/72
Kat. č.: SH 72279


Úvodem

S historii typu vás jako vždy odkáži na Wikipedii.


Stavebnice

Je balena do charakteristické krabice s méně praktickým bočním otevíráním. Titulní kresbu vytvořil Stanislav Hájek. Na zadní straně nalezneme pět bokorysů, naznačujících možnosti ze kterých budeme vybírat.


Obsah je standardní, tedy dva šedé plastové rámečky, třetí z čirého materiálu, návod a obtisky.


Výlisky

Protože výlisky byly na ModelWebu již představené, neboť odlišnosti mezi většinou verzi nebyly z modelářského hlediska patrné, omezím se jen na stručnější popis a zbytek nechám na fotografiich. Náhled na druhou variantu přebalu ještě pod značkou Azur sepsal Zdeněk Uj. V jeho náhledu najdete i odkazy na náhled a stavební recenzi redakčního kolegy Martina Černého.

Dovolím si ale upozornit, že výše uvedené náhledy a část této edice obsahuje ještě neopravené vstupy, tedy díly A23 a A24. Níže na fotografii si můžete všimnout rozdílu a nebál bych se v případě této stavebnice obrátit na reklamační oddělení.

Čiré díly jsou čistě vylisovaný, tloušťka je dle mě přijatelná, jediné co nepotěší je zkreslení na zaoblených dílech, které se jeví jako by část formy byla nerovná, jen vyleštěná. Velké plus dávám koncovým obloukům z čirého materiálu, kdy nám odpadá pracné vyřezávaní a následně vybrušování a leštění čiré náhrady pozičních světel.


Návod a obtisky

Návod je vytištěný na křídovém papíře a jeho obsah je takový na jaky jsme si již od tohoto výrobce zvykli. Takže jen pro neznalé shrnu - Historie - nástřel dílu + odkazy na barvy značky Gunze - třináct stavebních kroku... a informace pro ambicioznější modeláře, že existuji lepty kterými lze stavebnici vylepšit.


Jediné co nás zarazí je, že nemáme použit raketovou výzbroj, což bude zklamáni hlavně pro ty modeláře, které ke koupi nalákala kresba z krabičky.

Volit můžeme z 5 variant markingu.

Obtisky jsou vyrobené firmou Aviprint a běžným pohledem nenalezneme žádné nedostatky.

Ovšem velmi pečlivý pohled z blízka a hlavně makro ve fotoaparátu už vady na kráse najdou.


Závěr

I přes uvedené nedostatky jde o pěknou stavebnici tohoto typu. Navíc v této době by mělo již dle veřejného prohlášení zasílání opravných rámečku, všem co si o něj již napsali.


Jaroslav Supík


Redakce ModelWebu děkuje firmě Special Hobby za poskytnutí vzorku k recenzi.


Rubrika Letadla - 1:72, Letadla - Náhledy do krabiček, Special Hobby | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.