1/48 Doplňky pro L-39C Albatros od firmy Trumpeter – Eduard

7.3.2018 - 1 284 přečtení

eduard_logo

Náhled na Eduardí doplňky pro model L-39C Albatros od Trumpeteru 1/48.

Doplňky na L-39C Albatros, Eduard 1/48

Jaroslav Hátle


Na sklonku loňského roku chvalně i nechvalně známá čínská firma Trumpeter vydala model legendárního československého cvičného letounu L-39C Albatros v měřítku 1/48. Nyní máme možnost model vyzdobit i doplňkovými sadami od Eduardu.


Leptané díly

První sada byla vydána v řadě Zoom, nese prostý název L-39C Albatros 1/48 a má katalogové číslo FE 884. Obsahuje jednu barvenou planžetu s díly, kterými vylepšíme oba kokpity. Lepty jsou doplněny průhledným filmem, z něhož vystřihneme sklo zaměřovače.Druhá sada má katalogové číslo FE 885 a jmenuje se L-39C Albatros Seatbelts STEEL 1/48. Najdeme v ní jednu barvenou ocelovou planžetu, obsahující upínací pásy sedaček. Samotný materiál však není jedinou odlišností od standardních mosazných leptů. Ocelová planžeta je i o dost tenčí, konkrétně 0,12 mm (pokud moje digitální posuvka ukazuje správně), což je oproti 0,2 mm běžné mosazné planžety znatelný rozdíl.Třetí sada má číslo 49 884 a vedle barveného štítku leptů, známého už ze sady FE 884, obsahuje ještě druhou planžetu v původní barvě mosazi. Tato sada nebyla součástí balíčku doplňků na recenzi, proto jsem si fotografii druhé planžety vypůjčil z webových stránek Eduardu.Stříkací masky

Soupravy předřezaných stříkacích masek pro Albatros vydal Eduard hned dvě. První sada nese katalogové číslo EX578, název L-39C Albatros 1/48 a svým rozsahem odpovídá tomu, jak tyto sady známe už řadu let. Použijeme je pro zamaskování překrytu kabiny, disků podvozkových kol a prosklené přepážky mezi předním a zadním kokpitem. Maska je tradičně vyřezána ze žluté lepenky Kabuki.


Druhá sada má katalogové číslo EX 579 a jmenuje se L-39C Albatros TFace 1/48. Již výraz "TFace" v názvu napovídá, že se můžeme těšit na nějakou novinku a skutečně tomu není jinak.


Sada obsahuje hned dva štítky s předřezanými maskami. První štítek je shodný s maskami v sadě EX578, liší se jen vepsaným katalogovým číslem. Druhý štítek nabízí masky pro vymaskování dílů překrytu kabiny ZEVNITŘ. Eduard tak vyslyšel přání mnoha modelářů (včetně mě), kteří po takovém výrobku volali, za mě jednoznačně palec nahoru!Jaroslav 'Tango' Hátle
SPL Liberec


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard M. A. za poskytnutý vzorek k recenzi.


Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky, Trumpeter | 1 komentář

Komentáře

1 odpověď k článku “1/48 Doplňky pro L-39C Albatros od firmy Trumpeter – Eduard”

  1. Martin Janousek napsal:

    Ty plechy vypadají pěkně, přístroje jsou jemně vytištěny. Jen nevím, jestli by se to nemělo jmenovat ALBATRO, když je to Trumpetu :)

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.